dilluns, 20 de març de 2017

Pop Folk



                 PROGRAMA: LES RUTES DEL SO.  DATA:   21 .03.17  


                                                     POP FOLK


  1. “Silo” – Scud Mountain Boys, de Massachusetts (Pine Box, 1995).
  2. “The Testimony” – The Unthanks, de Northúmbria (Here’s The Tender Coming, 2009).
  3. “Rame” – Francesca Blanchard, de França (Deux Visions, 2015).
  4. “Walk about the lake” – Lost in the Trees, de Carolina del Nord (All Alone is and Empty House, 2010).
  5. “Make it last” – The Bowmans, de Nova York (Far from home, 2007).
  6. “Happy” – Nive & The Deer Children, de Groetlàndia  (Fee Firts, 2016).
                          
             FALCA COMERCIAL EMISSORA
    
         7.  “Emily” – Madison Violet, de Canada (The Good Goodbye, 2011).
         8.   “Stupid Mouth Shut” – Hem, de Nova York (Rabbit Songs, 2000).
         9.   “Cathedrals of the Mind” – The Magic Theatre, d’Anglaterra (The
               Long Way Home, 2013).
      10.   “Marble Arch” – Trembling Bells, d’Escòcia (Wide Majestic Aire, 2016).
      11.   “Gira-sols” – Renaldo & Clara, de Catalunya (Fruits del teu bosc,
              2014).
      12.   “This Town is Wrong” – Nerissa & Katryna Nields, de Massachusetts
              (This Town is Wrong, 2004).


ALBERT REGUANT (Les Rutes del So) és membre del WORLD MUSIC CHARTS EUROPE. www.wmce.de . A
ssociat a la Unió Europea de Radiodifusió (UER-EBU).  

Top Ten Març 2017

ALBERT REGUANTOna Sants Montjuïc de Barcelona (Catalunya)

TOP TEN de “Rutes del So”                              MARÇ 2017


  1. GOLLEHELMMOT
 Ánnámáret Ensemble,   País dels Samis/Finlàndia,    Tuupa Rec.                                

  1. PUSTVOPOL
 Katarína Máliková,            Eslovàquia,            Sinko Records.
  
  1. SEX (6)
 Garmarna,                              Suècia,                  Westpark.                                         
4.  THE BEAUTIFUL NOT GET
 Carrie Newcomer,          Indiana (EUA),        Available Light.                                                                                

5. RAIVOPYÖRÄ
 Maija Kauhanen,               Finlàndia,                 Nordic Notes.                                                                    

6. STORIES 1986 - 2016
 Ambrogio Sparagna,       Lazio (Itàlia),                 Finisterre.                 

7. HOLOGRAM IMPARATORLUGU  
  Gaye Su Akyol,                   Turquia,                   Glitterbeat.                                                                               
8. CÁNTUT
 Belda & Sanjosex,             Catalunya,                 Bankrobber.
                          
9. TEMPO                                                            
 Nikos Protopapas,                 Grècia,                         DMS.
               
10. ELWAN
 Tinariwen,                               Mali,                        Wedge.