dijous, 19 de desembre de 2013

TOP TEN “Les Rutes del So” – Ona de Sants-Montjuïc (17 de desembre de 2013)

1. IETTAVUCI
Francesca Incudine, Sicília, Finesterre.                           

2. BEYOND THAT
Meg Hutchinson, Massachussets/EUA, Red House.
  
3. EL TEU NOM
Toti Soler,  Catalunya,  Satélite K.     
                                    
4. ROUND TRIP
Kompania, Grecia, Chara Prod.             

5. MÁIZAN THAW
Elin Kaven,  País dels Samis,  Nordic Notes    
                                                                  
6. LO TESTAMENT
Mara Aranda i Solatge, País Valencia,  Bureo Músiques                    

7. MILOKRAJ
Marta Topferova,  República Txeca, Animal Music.        

8. GO TO TUVA
Sainkho & Garlo,  Tuva/Quebec,  BP12. 
                           
9. MAGYAR VILAGI NEPZENE                                                              
Buda Folk Band, Hongria, Fenymag.         
             
10. TALES FROM A FORGOTTEN CITY
Mostar Sevdah Reunion, Bòsnia i Hercegovina, Snail Records.  

dimecres, 4 de desembre de 2013

Playlist: Programa 1. 12 de desembre de 2013

Nou folk alternatiu:

  1. “Woman in Hell” – Warsaw Village Band (Upmixing”, 2007).
  2. “Detinushka” – Volga (Pomol, 2007).
  3. “Mercanistan” – Mercan Dede (800, 2007).
  4. “Parishaan” – Niyaz (Sumud, 2012).
  5. “Musica” – A Naifa (A Naifa, 2007).
  6. “Amets Gorria” – Gose (CD Zuria, 2008).
  7. “El primer bosc” – Relk (Gran esperanza del propi no-res, 2011).
  8. “Fagocitandum” – Marc Egea (Melanocetus, 2005).
  9. Babbo Tornato – Jessica Lombardi (In Dote, 2007).
  10.  Sicily” – Ipercussonici (Tuttipari, 2008).
  11.  “Kelling – Valravn (Koder pa snor, 2009).
  12.  “Vallevalsen” – Boot (Soot, 2009).
  13.  “Alfaomega” – Els Berros de la Cort (Los Nóstres Vices e Pecats, 2012).
Albert Reguant i 'Les Rutes del So' són membres del World Music Charts Europe, organització associada a la Unió Europea de Radiodifusió (UER-EBU).

dilluns, 2 de desembre de 2013

TOP TEN “Les Rutes del So” – Ona de Sants-Montjuïc (17 de novembre de 2013)

1.     BEYOND THAT  
Meg Hutchinson, Massachussets/EUA, Red House.                                

2.     TANT QUE VIRA
Du Bartas, Occitània,  Sirventés.

3. IETTAVUCI
Francesca Incudine, Sicília, Finesterre.                                         

4. CLYCHAU DIBON
Catrin Finch & Seckou Keita, País de Gal·les /Senegal, Astar.

5. EL TEU NOM
Toti Soler, Catalunya, Satélite K.                                                                    

6. MÁIZAN THAW
Elin Kaven, País dels Samis, Nordic Notes.                   

7. GO TO TUVA
Sainkho & Garlo, Tuva/Quebec, Production BP12.       

8. OM NATTEN
Navarra, Suècia, Kakafon Rec. 

9. MILOKRAJ                                                              
Marta Topferova, República Txeca, Animal Music.                         

10. ALL THAT TRAD
Inxa Impro Quartet, Catalunya,  InSitu.