dimarts, 23 de desembre de 2014

PROGRAMA: RUTES DEL SO - DATA 25.12.14


                                        ESPECIAL NADAL

1. “Love of Christmas” – Serah (Love of Christmas, 1990).
2. “Per Nadal els Àngels baixant del Cel” – Otawa Yo (Nadales, 2011).
3. “Oj, u horodi” – Kitka (Wintersongs, 2004).
4. “Tormenta Navideña” – Orchestra Reynold (Navidad en Merenge, 2001).
5. “Afe Hyia Pa” – Africant Guitart Summit (Sounds of the Season, 2006).
6. “Puirt A Beul” – Capercaillie (Crosswinds), 1987).
7. “Ball Rodó Disposen” – De Calaix (Escudella de Nadales, 2007).
8. “Torspar-Julaftas-Vaggvisa” – Triakel (Vintervisor, 2000).
9. “Kétkrajcáros dal” – Ghymes (Bennünk van a kutyavér, 1997).
10. “Sant Josep i la Mare de Déu” – Toti Soler (Racconto, 2004).
11. “Auld Lang Syne” – Nicholas Gunn (A Christmas Classic, 2002).
12. “Fum, fum, fum” – De Calaix (Escudella de Nadales, 2007).

dijous, 18 de desembre de 2014

TOP TEN “Les Rutes del So” – Ona de Sants Montjuïc de Barcelona

17  de DESEMBRE  2014

1. AS CANÇOES D’A NAIFA
  A Naifa,      Portugal,       Antena Portuguesa.                                

2. MARIAM MATREM
   Lídia Pujol,                       Catalunya,        Paso De Barca.
 
3. WINNA
  Tara Fuki,                    República Txeca,           Indies Scope.                                        

4. GOSARIAK
  Gose,                                          País Basc,             Jangur Produkzioak.                                                                    

5. SILK & STONE
   Amira Medunjain,     Bosnia - Herzegovina,          World Village.                                                                  

6. KAMPO DOMÎTZ
  Gani Mirzo,                       Poble Kurd,                Rosa Azul.                  

7. LUAS DE OUTUBRO E AGOSTO
  Guadi Galego,                      Galicia,                  Fol Musica.                                                                                

8. BARBARA - FAIROUZ            
  Dorsaf Hamdani,                 Tunísia,             Accords Croisés.
                         
9. SILENCIA                                                            
  Ceumar,                                Brasil,                         Circus.                        
             
10. TURNING BACK
   Dina El Wedidi,                   Egipte,      Kirkelig Kulturverksted.                                                                                      

PROGRAMA: RUTES DEL SO - DATA 18.12.14

WMCE de NOVEMBRE  

1. “Magia Negra” – Omara POrtuondo (Magia Negra, 2014).
2. “Toumarou” – Kasse Mady Diabate, Kiriké, 2014).
3. “Kolovodja” – Söndöngö (Tamburocket, 2014).
4. “Montanha Russa Sentimental” – Lucas Santtana (Sobre oites e Dias, 2014).
5. “Bruca Maniguá” – Abelardo Barroso (Cha Cha Cha, 2014).
6. “Makaki” – Coco Mbassi (Jóa, 2014).
7. “Kolovodja” – Söndöngö (Tamburocket, 2014).
8. “Mi Gitana” – Amparo Sánchez (Espíritu del Sol, 2014).
9. “Nari Golu” – Aurelio (Landini, 2014).
10.  “African Man” – Tony Allen (Film of Life, 2014).).
11.  “Quan ai lo mon consirat” – Lídia Pujol (Mariam Matrem, 2014).

PROGRAMA: LES RUTES DEL SO. DATA: 11.12.14

1. “Un got d’aigua” – Toti Soler (El Teu Nom, 2013).

2. “Òpera Bufa per a Giacomo” – Burruezo & Claustrofóbica Camerata,

3. “El Nen d’Hiroshima” – Xavier Baró (Allau d’Estrelles Solitaries,

4. “Gare de Metz” – Anna Roig i L’Ombre de Ton Chien (Un Pas i Neu i

5. “L’Infidel” – Malva de Runa (Cor i Destral, 2014).

6. “Mantra de l’adeu”– Rosa Zaragoza (Cuando se caen las alas del

7. “Petits Mons – Toni Xuclà (Una terra sense mapa, 2014).

8. “O tu suavissima virga” – Arianna Savall & Petter Udland Johansen

9. “La Papallona” – Mara Aranda & Solatge (Lo Testament, 2013).

10. “Quan ai lo mon consirat” – Lídia Pujol (Mariam Matre, 2014).

11. “Els dies s’allarguen” – Renaldo & Clara (Fruits del teu bosc, 2014).

12. “Gira-sols” – Renaldo & Clara (Fruits del teu bosc, 2014).

dimarts, 2 de desembre de 2014

"Les Rutes del So": repàs al Womex 2014

1. “Derorán – Mercedes Peon (SÓS. 2010).
2. “Gorée” – German López (De Raiz, 2013).
3. “Pasión” – Luna Pena & Rodrigo Leâo (Alma Mater, 2010).
4. “Nalgures” – Uxia (Eterno Navegar, 2008).
5. “Yellow Noise” – Spiro (Kaleidophonica,2011).
6. “Douceur pour 2” – Driss El Maloumi (Makan, 2013).
7. “Africa” – German Díaz (Metodo Cardiofónico, 2014).
8. “Carrousel Prime” – Dreamer’s Circus (A Little Symphony, 2013).
9. “Veere,veere päevakene” – Maarja Nuut (Soolo, 2013).    
10.  “Maria Lisboa” – Mariza (Fado Em Mim, 2002).
11. “Gola” – Eduard Iniesta (Els Set Pecats, 2011).

dilluns, 24 de novembre de 2014

WMCE de novembre

1. “Pupa di Pezza” – Radicanto (Oltremare, 2014).
2. “Dounia Bara” – Djessou Mory Kanté, River Strings 2014).
3. “African Police” – Sia Tolno (African Woman, 2014).
4. “Jarnana” – Olcay Bayir (Neva, 2014).
5. “Mi Gitana” – Amparo Sánchez (Espíritu del Sol, 2014).
6. “Blest” – Fofoulah (Fofoulah, 2014).
7. “Kolovodja” – Söndöngö (Tamburocket, 2014).
8. “Samba Luku Samba” – Ricardo Lemvo (La Rumba Soyo, 2014).
9. “African Man” – Tony Allen (Film of Life, 2014).
10.  “Nari Golu” – Aurelio (Landini, 2014).
11.  “Polorum Regina” – Lídia Pujol (Mariam Matrem, 2014).

"Les Rutes del So": novetats del mes d'octubre

1. “Subida Aos Céus” – A Naifa (As Cançoes d’a Naifa, 2014).
2. “O Teu Murmúrio” –  Oquestrada (Atlantic Beat, 2014).
3. “Tú Hevur Taer Dýrastu Perlur” – Gudrid Hansdóttir (Taking Ship, 2014).
4. “Setertausa Fertael” – Ljom (Seterkauk, 2014).
5. “Solaris” – Penguin Cafe (The Red Book, 2014).
6. “Velvet” – Jemm Music Project (Jemm Music Project, 2014).
7. “Jarnana” – Olcay Bayir (Neva, 2014).
8. “Ask Bitmez” – Özlem Bulut Band (Ask, 2014).
9. “Petits Mons” – Toni Xuclà (Una Terra Sense Mapa, 2014).
10. “Atracadors de Bancs” – Gose (Gosariak, 2014).
11. “Mantra de l’Adeu” – Rosa Zaragoza (Cuando se caen las alas del corazón, 2014).

dijous, 23 d’octubre de 2014

"Les Rutes del So": playlist del programa del 23 d'octubre

1. “Mam ja meza” – Chlopcy Kontra Basia (Oj Tak !, 2014).
2. “Bolola Sanou” – Les Ambassadeurs du Motel de Bamako, 2014).
3. “Samba Luku Samba” – Ricardo Lemvo (La Rumba Soyo, 2014).
4. “Eeeh” – Sally Nyolo (Tiger Run, 2014).
5. “Pupa di Pezza” – Radicanto (Oltremare, 2014).
6. “Blest” – Fofoulah (Fofoulah, 2014).
7. “Somos los residentes” – Meridian Brothers (Salvadora  Robot, 2014).
8. “He who makes bush fires for others” – Kasai Allstars (Beware the fetish, 2014).
9. “Eguetmat” – Noura Mint Seymali (Tzenni, 2014).    
10.  “Kolovodja” – Söndöngö (Tamburocket, 2014).
11. “Les Noies Treballadores” – Xavier Baró (Allau d’Estrelles Solitàries, 2014).

dimarts, 14 d’octubre de 2014

'Les Rutes del So': programa del 16 de setembre

Pre-Womex: programa dedicat a repassar què es podrà veure a l'edició d'enguany d'aquesta trobada de músiques del món.

1.      “Nalgures” – Uxia (Eterno Navegar, 2008).
2.      “Transylwania” – Volosi (Volosi, 2011).
3.      “Spit Fire Spout Rain” – Spiro (Kaleidophonica,2011).
4.      “Labajalg” – Maarja Nuut (Soolo, 2013).
5.      “Diatiguya” – Sékouba Bambino (The Griot’s Craft, 2012).
6.      “Douceur pour 2” – Driss El Maloumi (Makan, 2013).
7.      “Dins el Bosc” – Otava Yo (2013, 2013).
8.      “Kolovodja” – Söndöngö (Tamburocket, 2014).
9.      “Fado Curvo” – Mariza (Fado Curvo, 2003).     
10.    “Soutak” – Aziza Brahim (Soutak, 2014).
11.    “Els Contrabandistes” – Mara Aranda & Solatge (Dèria, 2009).

dijous, 3 de juliol de 2014

"Les Rutes del So": Top Ten i els millors del semestres

1. “21 of May” – Nickel Creek (A Dotted Line, 2014).
2. “La bonne vie” – Magnolia Sisters (Love’s Lies, 2014).
3. “Sizi” – Cafer Nazlibas  (Feryad-I Kemane, 2014).
4. “Miúda e Motas” – Dead Combo (A Bunch of Meninos, 2014).
5. “The True Knowledge” – Caprice (Girdenwodan Part 2, 2014).
6. “Entry” – New Better Spring Band (New Better Spring Band, 2014).
7. “De Fineste Never er Rammet” – Ketil Bjornstad (Sunrise, 2014).
8. “Shopski Yenge” – Belonaga (Through the Eyes of the Sun, 2013).
9. “Contalles Velles” – Mara Aranda & Solatge (Lo Testament, 2013).    
10.  “Hidden Seam” – Lisa Knapp (Hidden Seam, 2013).
11.  “Quan ai lo mon consirat” – Lídia Pujol (Mariam Matrem, 2014).

dijous, 19 de juny de 2014

"Les Rutes del So": Congrés EXIB Música de Bilbao

1. “La Guampada” – Silvia Oriondo (Ojos Negros, 2006).
2. “Jai adivasi” – Oreka TX (Nömadak TX, 2008).
3. “Sin Limites” – Marta Solis (Sin Limites, 2012).
4. “Todo me recuerda a ti”” – Paula Herrera (La Discreción del Caracol, 2012).
5. “Atzo goizean mon père m’a promès un don” – Xarnege (Talka Tum, 2014).
6. “Apirilak” – Xabi Aburruzaga (Geure, 2013).
7. “Tacataca-tacata” – Cuban Sound Project (Cuban Souns Project Live - en DVD, 2013).
8. “Oreu”” – Tonolec (Cantos de la tierra sin mal, 2014).
9. “Adversidade” – Sofia Ribeiro (Ar, 2012).    
10.  “La Solea” – Marta Gómez (El Corazón y el Sombrero, 2011).
11.  “Gacela del Amor Desesperado – Marta Gómez (El Corazón y el Sombrero, 2011).
12.  “Es Verdad” – Marta Gómez (El Corazón y el Sombrero, 2011).

divendres, 13 de juny de 2014

"Les Rutes del So": novetats

  1. The True Knowledge” – Caprice (Girdenwodan Part 2, 2014).
  2. Again” – Caprice (Girdenwodan Part 2, 2014).
  3. Ladybird” – Natalie Merchant (Natalie Merchant, 2014).
  4. Mum Olduk” – Forabandit (Port, 2014).
  5. Monde Marcha” – Forabandit (Port, 2014).
  6. De Fineste Never er Rammet” – Ketil Bjornstad (Sunrise, 2014).
  7. Jorden Elskede Luften” – Ketil Bjornstad (Sunrise, 2014).
  8. Rolling Down to Old Maui” – Roger McGuinn (CCD, 2011).
  9. Drunken Sailor” – Roger McGuinn (CCD, 2011).
  10. The Hansome Cabin Boy” – Roger McGuinn (CCD, 2011).
  11. The Bonny Ship the Diamonds” – Roger McGuinn (CCD, 2011).
  12. Randy Dandy Oh” – Roger McGuinn (CCD, 2011).

dimecres, 4 de juny de 2014

"Les Rutes del So": Dia Mundial del Medi Ambient

1. “Stones in the River” – Carrie Newcomer (Before and After, 2010).
2. “Tell Me True” – Laurie Lewis (Birdsong, 2002).
3. “Coral Sea” – Joaquin Liévano (Ecologie, 1996).
4. “Watatsumini Yosete” – Himekami (Kaido, 1985).
5. “Lullaby from the Great Mother Whale” – Paul Winter (Callings, 1986).
6. “Nuortta Silkkit” – Ulla Pirttijärvi (Máttaráhku Askái, 2002).
7. “Kuntarimari” – Agricantus (Kuntarimari, 2013).
8. “Les Agudes” – Balmes (Balmes, 2000).
9. “Terra” – Eybec (Espurnes d’Anima, 2009).

dijous, 29 de maig de 2014

"Les Rutes del So": novetats i Top Ten

  1. Entry” – New Better Spring Band (NBSB, 2014).
  2. Galadriel” – New Better Spring Band (NBSB, 2014).
  3. Siro Garod” – Sibil (Ser, 2014).
  4. Adanyi Voghpi” – Sibil (Ser, 2014).
  5. Polorum Regina” – Lídia Pujol (Mariam Matrem, 2014).
  6. Quan ai lo mon consirat” – Lídia Pujol (Mariam Matrem, 2014).
  7. Cifteteli-A la carrittera” – Unavantaluna (Isula Ranni, 2014). Top 3er.
  8. Hidden Seam” – Lisa Knapp (Hidden Seam, 2013). Top 2on.
  9. Level Up” – Vienna Teng (Aims, 2013). Top 1er.

dimecres, 14 de maig de 2014

"Les Rutes del So": Congrés Babel Med de Marsella

  1. Sinaly” – Bassekou Kouyate & Ngoni Ba (Jama Ko, 2013).
  2. Danto” – Gargar (Garissa Express, 2010).
  3. Fleur de Magnolia” – Sissy Zhou (Miroir Du Lac, 2014).
  4. Ecris Moi” – Maya Kamati (Arsanm, 2013).
  5. Molinero” – Mor Karbasi (La Tsadika, 2013).
  6. Sons de Voiliers” – Duo Sabil & Quator Béla (Jadayel, 2012).
  7. Sunnete” – Ve Zou Via (no editat, 2013).
  8. Trouliliya” – Ahamada Smis (Origines, 2013).
  9. Hisar” – Alim & Fargana Qasimov (Spiritual Music of Azerbaijan, 2007).
  10. Mansuriyya” – Alim & Fargana Qasimov (Spiritual Music of Azerbaijan, 2007).

dimecres, 7 de maig de 2014

"Les Rutes del So": novetats de les músiques del món més contemporànies

1. “We Might Dance” – Caprice (Girdenwodan. Part 1, 2012).
2. “Requiescat” – Caprice (Girdenwodan. Part 1, 2012).
3. “Kdyby sem já vedel” – Bezobratri (Desáty den trní, 2014).
4. “U súsedú za dverama” – Bezobratri (Desáty den trní, 2014).
5. “Core Meu” – Antonio Castrignanò (Fomenta, 2013).
6. “Nu me lassare” – Antonio Castrignanò (Fomenta, 2013).
7. “Schützentänze” – Ramsch & Rosen (Bellver, 2014).
8. “Grinzinger Schleunige” – Ramsch & Rosen (Bellver, 2014).
9. “Level Up” – Vienna Teng (Aims, 2013).    
10.  “Landsailor” – Vienna Teng (Aims, 2013).
11.  “Never Look Away” – Vienna Teng (Aims, 2013).
12.  “Close to Home” – Vienna Teng (Aims, 2013).

dijous, 24 d’abril de 2014

"Les Rutes del So": WMCE d'abril

  1. Tania” – Dobet Gnahoré (Na Drê, 2014).
  2. Balança-Nâo Pode Parar!” – Bossacucanova (Our Kinf of Bossa, 2014).
  3. Min Digo Melé” – Aynur (Hevra, 2013).
  4. The Tortoise” – Ibibio Sound Machine (Ibibio Sound Machine, 2014).
  5. Fly By...” – Boris Kocac & La Campanell (Eastern Moon Rising, 2014).
  6. Sharabi” – Susheela Raman (Queen Between, 2014).
  7. Televidente de la Vida” – Daniel Melingo (Linyera, 2014).
  8. Xota da Guia” – Kepa Junkera (Galiza, 2013).
  9. Balon tan” – Habib Koite (Soô, 2014).
  10. Soutak” – Aziza Brahim (Soutak, 2014).
  11. “La Papallona” – Mara Aranda & Solatge (Lo Testament, 2013). 

dimecres, 16 d’abril de 2014

''Les Rutes del So'': especial Sant Jordi

  1.  “La Papallona” – Mara Aranda & Solatge (Lo Testament, 2013).
  2. Un got d’aigua” – Toti Soler (El Teu Nom, 2013).
  3. Lamiak scottiche” – Inxa Impro Quartet (All That Trad, 2013).
  4. Meravellosos” – Burruezo & Bohemia Camerata (Misticisssimus Coralliummm, 2013).
  5. La Gata i el Belitre” – Sol i Serena (Grapat de Ruda, 2007).
  6. Reis Glorios”– Els Berros de la Cort (Los Nostres Vices e Pecats, 2012).
  7. Miro amb els ulls” – Xavier Baró (La Ruta dels Genets, 2013).
  8. Barcelone” – Giorgis (Barcelonauta, 2013).
  9. Plomes de Paraules” – Franca Masu (Almablava, 2012).
  10. Gola” – Eduard Iniesta (Els Set Pecats, 2011).
  11. Nedant per Montserrat” – Jaume Compte & Nafas Ensemble (Voda, 2013).

dimecres, 9 d’abril de 2014

"Les Rutes del So": novetats del mes d'abril

  1. Ecris Moi” – Maya Kamati (Arsanm, 2013).
  2. Veli” – Maya Kamati (Arsanm, 2013).
  3. Sladjano Moje” – Redi Hasa & Maria Mazzotta (Ura, 2014).
  4. Maria” – Redi Hasa & Maria Mazzotta (Ura, 2014).
  5. Kryptorp” – Groupa (Silent Folk, 2014).
  6. Halling from Elsewhere” – Groupa (Silent Folk, 2014).
  7. Rbeyna” – Malouma (Knou, 2014).
  8. Achikna” – Malouma (Knou, 2014).
  9. The Seventh Girl” – Bella Hardy (Battleplan, 2013).
  10. Drifting Away” – Bella Hardy (Battleplan, 2013).
  11. Whisky You’re The Devil” – Bella Hardy (Battleplan, 2013).

dimecres, 2 d’abril de 2014

"Les Rutes del So": els millors cd del trimestre


  1. Which Side Are You On ?” – Nerissa & Katryna Nields (The Full Catastrophe, 2012).
  2. Fuel The Fire” – Sarah Jarosz (Build Me Up From Bones, 2013).
  3. Undrestille Two” – Anne Hytta (Draumsyn, 2014).
  4. Televidente de la Vida” – Melingo (Linyera, 2014).
  5. Min Digo Melé” – Aynur (Hevra, 2013).
  6. La Papallona” – Mara Aranda & Solatge (Lo Testament, 2013).
  7. Soutak – Aziza Brahim (Soutak, 2014).
  8. Hidden Seam” – Lisa Knapp (Hidden Seam, 2013).
  9. Saturday Yurt Fever” – Violons Barbares (Saulem Ai, 2014).
  10. Shopski Yenge” – Belonaga (Through the Eyes of the Sun, 2013).

dimecres, 26 de març de 2014

"Les Rutes del So": darreres novetats

  1. Chasing Ogres” – Vladimir Denissenko (Feeling & Passion, 2013).
  2. Net Vekseho Rozkosu” – Zuzana Homolova Trio (Net Vekseho Rozkosu, 2013).
  3. Shopski Yenge” – Belonaga (Through the Eyes of the Sun, 2013).
  4. Undrestille III” – Anne Hytta (Draumsyn, 2014).
  5. Clear or Cloudy” – David Chevalier (Dowland – A Game of Mirrors, 2014).
  6. Televidente de la Vida” – Melingo (Linyera, 2014).
  7. La Noche” – Melingo (Linyera, 2014).
  8. Hidden Seam” – Lisa Knapp (Hidden Seam, 2013).
  9. Seagiver” – Lisa Knapp (Hidden Seam, 2013).
  10. Nedant per Montserrat” – Jaume Compte & Nafas Ensemble (Voda, 2013).

dilluns, 24 de març de 2014

"Les Rutes del So": WMCE de març

  1. Passport” – Joe Driscoll & Sekou Kouyate (Faya, 2014).
  2. Saturday yurt fever” – Violons Barbares (Saulem ai, 2014).
  3. Thirty Years” – Shanrean (Left Foot Dance of the Yi, 2014).
  4. Fly By...” – Boris Kocac & La Campanell (Eastern Moon Rising, 2014).
  5. Divná – Jana Kirschner (Morusa Biela, 2014).
  6. Namka” – Mostar Sevdah Reunion (Tales from forgotten city, 2013).
  7. Xota da Guia” – Kepa Junkera (Galiza, 2013).
  8. Min Digo Melé” – Aynur (Hevra, 2013).
  9. Swing Sagarese” – Adrian Raso & Fanfare Ciocarlia (Devil’s Tale, 2013).
  10. Soutak” – Aziza Brahim (Soutak, 2014).
  11.  “La Papallona” – Mara Aranda & Solatge (Lo Testament, 2013). 

dimecres, 12 de març de 2014

"Les Rutes del So". Temple Bar Festival

  1. The Galway Races” – The Dubliners (Original Dubliners, 1993).
  2. The Dublin Lasses” – We Banjo 3 (Roots of the Banjo Tree, 2012).
  3. Only a Woman’s Heart” – Eleonor McEvoy (Eleonor McEvoy, 1993).
  4. Rocks of Bawn” – Paul Brady & Liam O’Flynn (The Given Note, 1995).
  5. Byker Hill” – Bellowhead (Broadside, 2012).
  6. Roll the Woodpile Down” – Bellowhead (Broadside, 2012).
  7. Mazurkas Phroinsias Uí Mhaonaigh” – Mairéad Ní Mhaonaigh & Frankie Kennedy (Ceol Aduaidh, 1983).
  8. The Hope Fire” – Triona Ní Dhomhnaill (The Key’s Within, 2010).
  9. The Moon and St. Christopher” – Mary Chapin Carpenter (Shooting Straight in the Dark, 1990).
  10. The Wheels of the World – Altan (Gleann Minhe, 2012).
  11. Cailín Deas Crúite na mBó” – Altan (Glean Minhe, 2012).

"Les Rutes del So". Dia Internacional de la Dona Treballadora

  1.  “Arrabi al Arabe” – Mariem Hassan, del Sàhara Occidental (El Aaiún Egdat, 2012).
  2. Seya” – Oumou Sangare, de Mali (Seya, 2008).
  3. Turned to you” – Meg Hutchinson, del Estats Units (Beyond That, 2013).
  4. No Meu País” – Dom La Nena, del Brasil (Ela, 2012).
  5. Love Like Honey” – Cambodian Space Project, de Cambodja (2011: A Space Odyssey, 2011).
  6. Titokowaru” – Moana & The Tribe, del Poble dels Maoris (Live 2013, 2013).
  7. Cotxe de dues places” – Álkistis Protopsalti, de Grecia (Al Cim del Volca, 1997).
  8. Nmuya” – Rada & Ternovnik, de Rússia (Ukok, 2013).
  9. L’enamorada desesperada” – Lídia Pujol, de Catalunya (Els amants de Lilith, 2011).
  10. Nina de bronze” – Minimal 21 (Núria Tamayo), de Catalunya (El Fil d’Ariadna, 2011).
  11. Vet aquí que una vegada” – Maria Laffitte, de Catalunya (Canciones Tradicionales de Catalunya, 2001).

dimecres, 26 de febrer de 2014

"Les Rutes del So". Dia Internacional de la Música Censurada

1.Al Shatte’ Al Akhar” – Kamilya Jubran (Israel/Palestina). 
2.Bhallelak” – Amal Murkus (Palestina).
3. “My Horse” – Soname (Tibet).
4. “Man” – Mamer (Xinjiang/Xina).
5. “Nacha Ukraina” – Rosawa (Ucraïna).
6. “Imanin bas zihoum”  – Tamikrest (Mali).
7. “Irhal” – Ramy Essam (Egipte).
8. “Antum Aein” – Gharib (Síria).
9. “Garbage” – Pete Seeger (Estats Units d’Amèrica).
10. “Quatre rius de sang – Raimon (País Valencià/Països Catalans).

11. “Inici de càntic en el temple” – Raimon (País Valencia/Països Catalans).

dimecres, 12 de febrer de 2014

"Les Rutes del So": Top Ten, novetats i homenatge a Pete Seeger

1.      “Min Digo Melé” – Aynur (Hevra, 2013).
2.      “The Referendum” – Alasdair Fraser (Abundance, 2013).
3.      “Esterika Serfatí” – Al Andaluz Project (Salam, 2013).
4.      “Which Side Are You On ?” – Nerissa and Katryna Nields (The Full Catastrophe, 2012).
5.      “I Choose This Era” – Nerissa and Katryna Nields (The Full Catastrophe, 2012).
6.      “Váimmu Cuovga” – Elin Kaven (Màizan, 2013).
7.      “Arapína mou skertsóza” – Kompanía (Round Trip, 2013).
8.      “La Papallona” – Mara Aranda & Solatge (Lo Testament, 2013).
9.      “Garbage” – Pete Seeger (Pete, 1999).
10.  “Andorra” – Pete Seeger (The Bitter and The Sweet, 1962).
11.  “Old Devil Time” – Pete Seeger (Pete, 1999).
12.  “Sailing Down My Golden River” – Pete Seeger (Pete, 1999).

dijous, 6 de febrer de 2014

"Les Rutes del So": les músiques del poble sami

1.      “Lene Májjá” – Mari Boine (Cuovgga Áirras, 2009).
2.      “Njavvi” – Wimme (Bárru, 2003).
3.      Irene” – Sofia Jannok (Ássogáttis, 2008).
4.      “Jáhkos Áslat” – Inga Juuso (Bárut, 2011).
5.      “Lihkolas” – Adjágas (Adjágas, 2005).
6.      “Galggango?” – Niko Valkeapää (Birrat Birra, 2008).
7.      “Imastallat” – Johan Sara jr. (Orvos, 2009).
8.      “De juoiggas” – Ulla Pirttijärvi (Máttaráhku Askái, 2002).
9.      “Váimmu Cuovga” – Elin Kàven (Màizan, 2013).
10.  “Orbina” – Ája (Ája, 2013).
11.  “Nuortta Silkkit” – Ulla Pirttijárvi (Máttaráhku Askái, 2002).

dilluns, 27 de gener de 2014

"Les Rutes del So": WMCE de gener

1.      “Coco Lunar” – Nana Vasconcelos (4 Elementos, 2013).
2.      “Beíba Nuwari” – The Garifuna Collective (Ayó, 2013).
3.      “In the center of Asia” – Sainkho & Garlo (Go to Tuva, 2013).
4.      “Arapina mou skertsóza” – Kompanía  (Bitllet d’anada i tornada, 2013).
5.      “Jablon zapomnenï” – Márta Töpferova & T. Liska (Milokraj, 2013).
6.      “Namka” – Mostar Sevdah Reunion (Tales from forgotten city, 2013).
7.      “Bamaku N’tchi” – Lobi Traoré (Bamako Nights, 2013).
8.      “N’Hoca” – Tony Von (Angola Soundrack 2, 2013).
9.      “Tengerpart” – Buda Folk Band (Magyar Világi Népzene, 2013).     
10.  “Biwela, Biwela” – Joseph Kabasele (Le Grand Kallé, 2013).
11. “Alba de ses Porgueres” – Mara Aranda & Solatge (Lo Testament, 2013). 

dimarts, 21 de gener de 2014

"Les Rutes del So". Novetats de 2014

1. “Curri” – Francesca Incudine (iettavuci, 2013).
2. “Festa della Borgata” – Matilde Politi (Vacanti sugnu china, 2013).
3. “Barcelone” – Giorgis (Barcelonauta, 2013).
4. “La Tour” – Citro Berenguêr  (La tour de rêves, 2013).
5. “Váimmu cuovga” – Elin Káven (Máizan, 2013).
6. “Gihte Hánsa” – Ulla Pirttijärvi (Ulda, 2012).
7. “Fuel the fire” – Sarah Jarosz (Build me up from Bones, 2013).
8. “Te Po” – Moana & The Tribe (Live 2013, 2013).
9. “La Papallona” – Mara Aranda & Solatge (Lo Testament, 2013).     
10. “La Mossegada” – Toti Soler (El Teu Nom, 2013).
11. “Nedant per Montserrat” – Jaume Compte & Nafas Ensemble (Voda, 2013).

dijous, 9 de gener de 2014

Top TEN "Les Rutes del So" Els millors discos del WMCE 2013

1. “JAMA KO” de Bassekou Kouyate & Ngoni Ba (Mali).

2.  “ZOOM” de Rachid Taha (Algèria).

3. “AYO” de The Garifuna Collective (Belize).

4. “CHATMA” de Tamikrest (Mali).

5.  “MEZÖ” de Lajko Felix (Hongria).

6. “YA NASS” de Yasmine Hamdan (Líban).

7. “NOMAD” de Bombino (Níger).

8. “JUMBIE IN THE JUKEBOX” de Kobo Town (Trinitat/Canada).

9. “HOTEL UNIVERS” de Jupiter & Okwess (D.R. Congo).

10. “BEYOND THE RAGASPHERE” de Debashish Bhattacharya (Índia).

dijous, 2 de gener de 2014

Top TEN "Les Rutes del So" de 59 CD’s nominats l’any 2013

1.    GOSE
"Gose V", País Basc, Jangura    

2.    RIM BANA
"Revelation of Ectasy & Rebellion", Palestina, Kirkelig Kulturverksted

3.  EVO
"Eva", País Valencià/Catalunya, Song Surfer

4.    SAAGA ENSEMBLE
"Polku", Finlàndia, Sibelius Academy

5. FARAUALIA
"Ogni Male Fore", La Puglia/Itàlia, Digressione Music

6.  MEG HUTCHINSON   
"Beyond That", Massachussets/EUA, Red House          
      
7.  RADA & TERNOVNIK 
"Ukok", Rússia, Radar Rinet 

8.  GIULIANO GABRIELE
" Melodeonía", Ciociaria/Itàlia, World Tarantella 

9.  DOM LA NENA
"Ela", Brasil, Six Degrees 

10. A NAIFA
"Nao se deutam comigo coraçoès obedientes",  Portugal,  Antena Portuguesa.