dilluns, 23 de febrer de 2015

                                                                                      
PROGRAMA: LES RUTES DEL SO               DATA:   26.02.15 

 DIA INTERNACIONAL de la MUSICA CENSURADA

1. “Not aword was spoken/Dancing in the street” – Tania Saleh (Líban) i Terry Evans (EUA).

2.  “A simple song of freedom/Once we were true rebels” – Ray Benson
           (EUA) i Mounir Troudi (Tunisià).

3.  “Freedom/A new beginning” – Blind Boys of Alabama (EUA) i
      Eskenderella (Egipte).

4.  “Ol’ mother earth/I still exist” – Maria McKee (EUA) i Massar Egbari
      (Egipte).

5.  “Bread, Freedom/If I can dream” – Ramy Essam (Egipte) i Mighty Sam
      McClain (EUA).

6.  “Regresa”  – Kombo Kolombia (Mèxic).

7.  “Marfa” – Gani Mirzo (Poble dels Kurds).

8.  “Je suis Charly” – Francis Lalanne (França).

9.  “Bakea” – Benito Lertxundi (País Basc).

10.   “Que volen aquesta gent ? – Maria del Mar Bonet (Illes Balears/Països
            Catalans).

11.   “Abril 74” – Lluis Llach (Catalunya).
                                                   
TOP TEN “Les Rutes del So” – Ona de Sants Montjuïc de Barcelona 

                             18  de  FEBRER  2015

1. GOSARIAK 
  Gose,                              País Basc,           Jangur Produkzioak.                                

2. SONGS FROM A STOLEN SPRING 
  Diversos Artistes,    Nord-áfrica/EUA,       Kirkelig Kulturverksted.
   
3. SOUVENANCE
  Anouar Brahem,               Tunísia,                        ECM.                                         

4. UNA TERRA SENSE MAPA
  Toni Xuclà,                      Catalunya,                     Picap.                                                                     

5. BANDÁZOM 
   Herczku Ágnes,                 Hongria,                       Fonó.                                                                    

6. MUNA
  Marketa Irglova,          República Txeca,               Indies.                   

7. BIDE LUZEA TERNUARAT 
  Tadusak,                             País Basc,                      Agorila.                                                                                 

8. I BOW TO YOU WAHEGURU              
  Maniko Kaur,                Australia/Índia,            United Sound.
                           
9. KAMPO DOMÎZ                                                            
  Gani Mirzo,                        Poble Kurd,                   Rosazul.                          
              
10. TEMPO & MAGMA
   Tiganá Santana,                      Brasil,                           Ajabu.                               

dimarts, 17 de febrer de 2015

PROGRAMA: RUTES DEL SO -  DATA  19.02.15 

                                        WMCE de FEBRER  

1. “Reda” – Tania Saleh, (A Fex Images, 2014).
2. “Toumarou” – Kasse Mady Diabate, (Kiriké, 2014).
3. “African Man” – Tony Allen, (Film of Life, 2014).
4. “Bruca Maniguá” – Abelardo Barroso, (Cha Cha Cha, 2014).
5. “Oromiño Iurretan” – Kepa Junkera, (Trikitixaren Historia Txiki Hat, 2014).
6. “Con la guitarra en blanco” – Raúl Rodriguez, (Razón de Son, 2014).
7. “Bembalisso” – Boubacar Traoré, (Mbalimbaou, 2014).
8. “Gandadiko” – Samba Touré, (Gandadiko, 2015).
9. “Balalau from Bucharest” – Taraf de Haidouks, 
         (Of Lovers, Gamblers and Parachute Skirts, 2015).
10. “Plano de voó” – Criolo, (Convoque se Buda, 2015).
11. “Petits Mons” – Toni Xuclà, (Una Terra Sense Mapa, 2014).

dimecres, 11 de febrer de 2015

PROGRAMA: LES RUTES DEL SO   DATA 12.02.15 

                                        POP FOLK

1. “Walk Around the Lake” – Lost in The Trees (All Alone in an Empty House, 2010).
2. “Ten Year Tin” –  Nerissa & Katryna Niels (The Full Catastrophe, 2012).
3. “Tú Hevur Taer Dýrastu Perlur” – Gudrid Hansdóttir (Taking Ship, 2014).
4. “Váimmu Cuovga” – Elin Kaven (Màizan, 2013).
5. “Llum de Sobirans” – Relk (Gran esperança del propi no-res, 2011).
6. “Els dies s’allarguen” – Renaldo & Clara (Fruits del teu bosc, 2014).
7. “Cathedrals of The Mind” – The Magic Theatre (The Long Way Home, 2013).
8. “Jimmy” – Mishaped Pearls (Thamesis, 2014).
9. “Thalassa Mou Skotini” – Nikos Portokaloglou (Anthology 1993/2010, 2010).
10. “Beehives” – Kristi Stassinopoulo (Echotropia, 1999).
11. “Animals dissecats” – Minimal 21 (El Fil d’Ariadna, 2011).

dilluns, 2 de febrer de 2015

PROGRAMA: LES RUTES  DEL SO   DATA 05.02.15

 PORTUGAL

1.    “Fado Final” – Amália Rodrigues (Amália, 1997).
2.    “Grândola Vila Morena” –  José Afonso (Cantigas do Maio, 1987).
3.    “Maio Maduro Maio” – J.M.Branco, Amélia Muge & Joao Afonso (Cantam Zeca Afonso, 1995).
4.    “Cantigas do Maio” – Sétima Legiâo (Filhos da Madrugada Cantam José Afonso, 1994).
5.    “O Pastor” – Madredeus (Existir, 1990).
6.    “Os índios da meia praia” – Dulce Pontes (Lagrimas, 1993).
7.    “Madrugada” – António Zambujo (Quinto, 2012).
8.    “Loucura” – Mariza (Fado em Mim, 2002).
9.    “Aniversário” – A Naifa (Nâo se deitam comigo coraçôes obedientes, 2012).
10. “Quatro ciclos” – Dazkarieh (Eterno Retorno, 2012).

11. “Ofélia” – Névoa (Entre les pedres I els peixos, 2008).