diumenge, 31 de maig de 2015

PROGRAMA: LES RUTES DEL SO.  DATA:   04.06.15  

                                “REPORT EXIB MÚSICA 2015”.

1.  “Oromiño Iurretan” – Kepa Junkera, (Trikitixaren Historia Txiki Hat,

2.  “Alentejo Alentejo” – Os Camponeses de Pias (O Cante à Moda das

3.  “Del Norte Cordobés” – Juan Iñaki (De Siesta y Monte, 2015).

4.  “Fina Estampa” – Miryam Quiñones (Eternamente, Chabuca, 2012).

5.  “Historia” – Mara (Folha de Rosto, 2014).

6.  “Juegos con Zaira”– Javier Paxariño Trio (Dagas de fuego sobre el

7.  “Paranoue” – Estusha (para editar, 2015).

8.  “Buhamiak”– Bidaia (Agur Shiva, 2011).

9.  “Conga Pasajera” – Yusa (Haiku, 2008).

10.  “Hombre con ella” – Francisco Pacheco (Diversidad, 2013).

2014).

Pias, 1986).

laberinto, 2014).

                                         

                               ACOMIAT

11. “Llévame en tus alas” – Marta Gómez (Este Instante, 2014).

12. “Hoy” – Marta Gómez (Este Instante, 2014).

dilluns, 25 de maig de 2015

PROGRAMA: RUTES DEL SO -  DATA  28.05.15 

                                                 NOVETATS   

1. “Aamuun Asti” – Saaga Ensemble (Kuullella, 2015).

2. “Beveire d’Aucéus” – Dupain, (Sòrga, 2015).

3. “Saàïche” – Souad Massi, (El Mutakallimûn, 2015).

4. “These Ships” – Madison Violet, (Year of the Horse, 2015).

5. “Ohio” – Madison Violet, (Year of the Horse, 2015).

                           

                         TOP FIVE PROGRAMA

6. “Kurtoglu Zeybegi” – Efrén López, (El Fill del Llop, 2015). Núm.5

7. “Manilles” – Inxa Impro Quartet, (Kind of Trad, 2014). Núm. 4

8. “Sono” – Ana Alcaide, (Gotrasawala, 2015). Núm. 3

9. “Burning Bridge” – Spiro, (Welcome Joy and Welcome Sorrow, 2015).

10.  “West” – The Kennedys, (West, 2015). Núm. 1

Núm. 2



                                   ACOMIAT

11.  “Un país normal” – Sabor de Gracia, (Gitanos Catalans, 2015).

12.  “Sense tu” – Sabor de Gracia, (Gitanos Catalans, 2015).

dimarts, 19 de maig de 2015


       
TOP TEN “Les Rutes del So” – Ona de Sants Montjuïc de Barcelona 

                             19  de MAIG  2015

1. WEST
  The Kennedys,                Nova York (EUA),              The Kennedys.                              

2. WELCOME JOY AND WELCOME SORROW
   Spiro,                                   Anglaterra,                       Real World.
 
3. GOTRASAWALA ENSEMBLE
  Ana Alcaide,                   Espanya/Indonesia,           Tales of Pangea.                                      

4. KIND OF TRAD
  Inxa Impro Quartet,                 Catalunya,                  Temps Rec.                                                                  

5. EL FILL DEL LLOP
   Efrén López,                          País Valencia,                 Buda Musique.                                                                  

6. KUULLELLE
  Saaga Ensemble,                        Finlàndia,                   Saaga Ensemble.                

7. SÒRGA
  Dupain,                                Provença Occitana,              Buda Musique.                                                                              

8. EL MUTAKALLIMUN            
  Souad Massi,                                  Algerià,                             Wrasse.
                         
9. GITANOS CATALANS                                                          
  Sabor de Gràcia,                           Catalunya,                           Picap.                        
           
10. QUARANTA
   Canzoniere Grecanico Salentino,    La Pulla (Itàlia),        Ponderosa.                                                                                            

PROGRAMA: RUTES DEL SO -  DATA  21.05.15 

                                             WMCE de MAIG  

1. “Jukuni” – Electro Bamako (Now, 2015). Núm.10
2. “Enigma” – Tiganá Santana, (Tempo & Magma, 2014). Núm.9
3. “Balalau from Bucharest” – Taraf de Haidouks, (Of Lovers, Gamblers and Parachute Skirts, 2015). Núm.8
4. “África” – German Diaz, (Metodo Cardiofónico, 2014). Núm.7
5. “Soubour” – Songhoy Blues, (Music in Exile, 2015). Núm.6
6. “Help us in this life” – Pham Mông Hai, (Hanoi Masters, 2015). Núm.5
7. “Imbuzeiro” – Jurema, (Mestiça, 2015). Núm.4
8. “Medzi, Medzi” – Emmanuel Tettey Mensah, (King of Highlife Antologia, 2015). Núm.3
9. “Macusa” – Buenavista Social Club (Lost & Found, 2015). Núm.2
10. “Siran Fen” – Bassekou Kuoyaté, (Ba Power, 2015). Núm.1
                                 
                                 ACOMIAT

11. “Kurtoglu Zeybegi” – Efrén López, (El Fill del Llop, 2015).

dijous, 14 de maig de 2015

PROGRAMA: LES RUTES DEL SO.  DATA:   14.05.15  

                              “Homenatge musical al poble d’ARMENIA”.

1. “Pepo’s Song” – Djivan Gasparyan (Apricots from Eden, 1996).
2. “Thank God I Wake up Again” – Arto Tuncboyaciyan (Every Day is a New Life, 2000).
3. “Each Morning at the Break of Dawn” – Anna Mailian (Treasures of Light, 2002).
4. “The Village in the Valley” – Nordar (Ampel’a, 2000).
5. “Kessabi Oror” – Hasmik Harutyunyan (Armenian Lullabies, 2004).
6. “Herunazel” – Tears of Dignity (Tears of Dignity, 1996).
7. “Ceremonies” – Armen Chakmakian (Ceremonies, 1998).
8. “Armenian folk dance medley”– Kef Time Detroit (Kef Time Detroit, 2002).
9. “Mer Dan” – Haig Yazdjian (Beast on the Moon, 2000).
10. “Dedicated to you, Ararat” – Armenia Navy Band (How Much is Yours ?, 2006).
                                         
                                ACOMIAT

11. “Masurca Sedo” – La Viu Viu (Amics, 2015).  

dijous, 7 de maig de 2015

PROGRAMA: LES RUTES DEL SO.  DATA:   07.05.15  

                                “REPORT BABEL MED 2015”.

1. “Conference” – Le Vent du Nord (Têtu, 2015).
2. “Vel oplyste Laeremester !” – Unni Lovlid (Lux, 2013).
3. “Lai Lai” – Azam Ali (From Night to the Edge of Day, 2011).
4. “Alvear Orilla” – Chango Spasiuk (Pynandí, 2009).
5. “Santa Catarina Hossana” – Mario Lucio (Kreoll, 2010).
6. “Bita Baan”– Omar Pene (Ndayaan, 2012).
7. “Legénesek Szaporák” – Tcha Limberger’s Kalotaszeg Trio (A Hajnali Csillag Ragyog, 2009).
8. “Fetch Hongoise”– Saïko Nata (Vision Nouvelle Live, 2014).
9. “Adieu Venise Provençale” – Moussu T e lei Jovents (Operette, 2014).
10. “Midsummer rain song” – Warsaw Village Band & Mercedes Peón (Poland - Diversos Artistes, 2015).
                                         
                                ACOMIAT

11. “Alfaomega” – Els Berros de la Cort (Los Nò Vices e Pecats, 2012).