dilluns, 22 de juny de 2015

TOP TEN “Les Rutes del So” 


                             19  de JUNY  2015

1. WELCOME JOY AND WELCOME SORROW

   Spiro,                              Anglaterra,                      Real World.                                


2. WEST

The Kennedys,        Nova York (USA),                  autoeditat.

  

3. KUULLELLE

  Saaga Ensemble,                  Finlàndia,                     autoeditat.                                        



4. GITANOS CATALANS

  Sabor de Gràcia,                   Catalunya,                      Picap.                                                                    

5. SEIVA

   Seiva,                                      Portugal,                     Bigorna.                                                                   

6. GOTRASAWALA ENSEMBLE – TALES OF PANGEA

  Ana Alcaide,                  Espanya/Indonesia,           autoeditat.                  


7. THE FOURTH LIGHT 

  Niyaz,                                   Canada/Iran,           Six Degrees.                                                                                



8. VÉGTELEN/INFINITY             

  Lajkó Félix,                             Hongria,                   Fono.

                          

9. SÒRGA                                                           

  Dupain,                                   Occitània,            Buda Musique.                         

             

10. BABILONIA

   Bandadriatica,           La Puglia (Itàlia),                  Finisterre.
PROGRAMA: RUTES DEL SO -  DATA  25.06.15

WMCE de JUNY  

1. “N’doké” – Seckou Keita (22 Strings , 2015). Núm.10

2. “Biography” – Bukahara (Strange Delight, 2014). Núm.9

3. “África” – German Diaz (Metodo Cardiofónico, 2014). Núm.8

4. “Di mi ku bo” – Elida Almeida (Ora Doci Ora Margos, 2015). Núm.7

5. “Saàïche” – Souad Massi (El Mutakallimûn, 2015). Núm.6

6. “Macusa” – Buenavista Social Club (Lost & Found, 2015). Núm.5

7. “Sivrytos” – Stelios Petrakis Quartet (Avgi, 2015). Núm.4

8. “Tienime Tata” – Canzoniero Grecanico Salentino (Quaranta, 2015).

9. “From Kinshasa to The Moon” – Mbongwana Star (From Kinshasa,

10.  “Siran Fen” – Bassekou Kuoyaté (Ba Power, 2015). Núm.1

Núm.3

2015). Núm.2

                                 

                                                              ACOMIAT

11.  “Manilles” – Inxa Impro Quartet (Kind of Trad, 2014).
                         TOP TEN “Les Rutes del So” 

                             19  de JUNY  2015

1. WELCOME JOY AND WELCOME SORROW

   Spiro,                              Anglaterra,                      Real World.                                


2. WEST

The Kennedys,        Nova York (USA),                  autoeditat.

 

3. KUULLELLE

  Saaga Ensemble,                  Finlàndia,                     autoeditat.                                        



4. GITANOS CATALANS

  Sabor de Gràcia,                   Catalunya,                      Picap.                                                                    

5. SEIVA

   Seiva,                                      Portugal,                     Bigorna.                                                                  

6. GOTRASAWALA ENSEMBLE – TALES OF PANGEA

  Ana Alcaide,                  Espanya/Indonesia,           autoeditat.                  


7. THE FOURTH LIGHT

  Niyaz,                                   Canada/Iran,           Six Degrees.                                                                                



8. VÉGTELEN/INFINITY            

  Lajkó Félix,                             Hongria,                   Fono.

                         

9. SÒRGA                                                          

  Dupain,                                   Occitània,            Buda Musique.                        

             

10. BABILONIA

   Bandadriatica,           La Puglia (Itàlia),                  Finisterre.

dimarts, 16 de juny de 2015

PROGRAMA: LES RUTES DEL SO.  DATA:   18.06.15

                                                  “Nou Bluegrass”.

1.  “Crossing Muddy Waters” – Sara Watkins, Sarah Jarosz & Aoife

2.  “Squirres Hunters” – Sara Watkins, Sarah Jarosz & Aoife O’Donovan

3.  “You and me” – Sara Watkins (Sun Midnight Sun, 2012).

4.  “Beauty and the mess” – Nickel Creek (This Side, 2001).

5.  “Lay my burden down” – Aoife O’Donovan (Fossils, 2013).

6.  “Cold Mountain” – Crooked Still (Some Strange Country, 2010).

7.  “Left Home” – Sarah Jarosz (Song Up In Her Head, 2009).

8.  “Shankill Butchers” – Sarah Jarosz (Song Up In Her Head, 2009).

9.  “Be my husband” – Sara Watkins, Sarah Jarosz & Aoife O’Donovan

10.  “Walking Back to Georgia” – Sara Watkins, Sarah Jarosz & Aoife

      O’Donovan (extret del you tube Live in Badalona. 2015).

      (extret del you tube Live in Badalona. 2015).

      (extret promo, per editar. 2015).

      O’Donovan (extret promo, per editar. 2015).

                                         

                                ACOMIAT

11. “Tell me tomorrow” – Sierra Hull (Daybreak, 2011).

12. “Bombshell” – Sierra Hull (Daybreak, 2011).

13. “All because of you” – Sierra Hull (Daybreak, 2011).

dimarts, 9 de juny de 2015

TOP TEN “Les Rutes del So” – Ona de Sants Montjuïc de Barcelona 

                             19  de MAIG  2015

1. WEST
  The Kennedys,                Nova York (EUA),              The Kennedys.                          

2. WELCOME JOY AND WELCOME SORROW
   Spiro,                                   Anglaterra,                       Real World.

3. GOTRASAWALA ENSEMBLE
  Ana Alcaide,                   Espanya/Indonesia,           Tales of Pangea.                                  

4. KIND OF TRAD
  Inxa Impro Quartet,                 Catalunya,                  Temps Rec.                                                              

5. EL FILL DEL LLOP
   Efrén López,                          País Valencia,                 Buda Musique.                                                              

6. KUULLELLE
  Saaga Ensemble,                        Finlàndia,                   Saaga Ensemble.            

7. SÒRGA
  Dupain,                                Provença Occitana,              Buda Musique.                                                                          

8. EL MUTAKALLIMUN        
  Souad Massi,                                  Algerià,                             Wrasse.
                     
9. GITANOS CATALANS                                                      
  Sabor de Gràcia,                           Catalunya,                           Picap.                    
       
10. QUARANTA


   Canzoniere Grecanico Salentino,    La Pulla (Itàlia),        Ponderosa.                                                                                            
PROGRAMA: RUTES DEL SO -  DATA  11.06.15

                                                 NOVETATS   

1. “Falling from the Sky” – Calexico (Edge of the Sun, 2015).

2. “Out of the Void” – Tori Sparks, (El Mar, 2014).

3. “The Triumph of Love” – Niyaz, (Fourth Light, 2015).

4. “Divine Companion” – Niyaz, (Fourth Light, 2015).

5. “Király” – Lajkó Félix, (Infinity, 2015).

6. “De szeretnék, de szeretnék” – Tcha Limberger, (Fekete éjszaka

7. “Bicycles with broken spokes” – Maura Kennedy, (Villanelle, 2015).

8. “Villanelle” – Maura Kennedy, (Villanelle, 2015).

9. “Love Love Love” – The Nields (XVII, 2015).

10.“Princess” – The Nields, (XVII, 2015).

      borulj a világra, 2015).



                                                    ACOMIAT

11. “Masurca Sedo” – La Viu viu, (Amics, 201

dimarts, 2 de juny de 2015

      
TOP TEN “Les Rutes del So” – Ona de Sants Montjuïc de Barcelona 

                             19  de MAIG  2015

1. WEST
  The Kennedys,                Nova York (EUA),              The Kennedys.                            

2. WELCOME JOY AND WELCOME SORROW
   Spiro,                                   Anglaterra,                       Real World.

3. GOTRASAWALA ENSEMBLE
  Ana Alcaide,                   Espanya/Indonesia,           Tales of Pangea.                                    

4. KIND OF TRAD
  Inxa Impro Quartet,                 Catalunya,                  Temps Rec.                                                                

5. EL FILL DEL LLOP
   Efrén López,                          País Valencia,                 Buda Musique.                                                                

6. KUULLELLE
  Saaga Ensemble,                        Finlàndia,                   Saaga Ensemble.              

7. SÒRGA
  Dupain,                                Provença Occitana,              Buda Musique.                                                                            

8. EL MUTAKALLIMUN          
  Souad Massi,                                  Algerià,                             Wrasse.
                       
9. GITANOS CATALANS                                                        
  Sabor de Gràcia,                           Catalunya,                           Picap.                      
         
10. QUARANTA


   Canzoniere Grecanico Salentino,    La Pulla (Itàlia),        Ponderosa.