dimarts, 24 de novembre de 2015

PROGRAMA: RUTES DEL SO -  DATA  24.11.15 

                                             MILLORS NOVETATS   

1. “Good Blood” – Della Mae (Della Mae, 2015).
2. “Boom” – Molly Pinto Madigan (Wildwood Bride, 2015).
3. “Rame” – Francesca Blanchard (Deux Visions, 2015).
4. “Cançó per adormir un estruç” – Guillem Roma (Nòmades, 2014).
5. “La Girondaina” – Newcat Ètnic (Ruralisme Il·lustrat, 2015).
                           
                                           TOP FIVE PROGRAMA

6. “Vogon zapeklyh ne peche” – Svjata Vatra (Vabadus, 2015). Núm.5
7. “Lamina” – Kimmo Pohjonen (Sensitive Skin, 2015). Núm. 4
8. “Madre” – Giuliano Gabriele (Madre – The hypnotic dance´s time, 2015). Núm. 3
9. “Eterns” – Mara Aranda (Mare Nostrum, 2015). Núm. 2
10. “Paranoue” – Estusha (Wotan, 2015). Núm. 1

                                           ACOMIAT

11. “Rosa fresca” – Arianna Savall & Petter Udland Johansen (Il viaggio d’Amore, 2015).

                                            THE TOP TEN

                                    17th  NOVEMBRE 2015 

1. WOTAN
   Estusha,                              Mèxic,             Estusha Grinberg.                                

2. MARE NOSTRUM
Mara Aranda,             País Valencia,                           Picap.
 
3. MADRE (THE HYPNOTIC DANCE’S TIME)
   Giuliano Gabriele,               Itàlia,                      i Company.                                        

4. SENSITIVE SKIN
   Kimmo Pohjonen,               Finlàndia,                    Octopus.                                                                    

5.  VABADUS/SVOBODA
   Svjata Vatra,                        Estònia,               Svjata Vatra.                                                                  

6. ZURÖS BANDA
  Zurös Banda,                       Hongria,                       Fono.                  

7. SWIETO SLONCA
  Warsaw Village Band,          Polònia,           Karrot Kommando.                                                                                

8. TRI HLASY/THREE VOICES
   Jitka Suranská & Irén Lovász &Michael Elia Kamal,   Txèquia./Hongria/Israel,     Indies Scope.
                         
9. TII ILO                                                          
  Mari Kalkun & Runorun,        Estònia,                Rockadillo.                        
             
10. IL VIAGGIO D’AMORE
  Arianna Savall & Petter Udland Johansen,    Catalunya/Noruega,     Carpe Diem.                                                                      
                                                             

dimecres, 18 de novembre de 2015

PROGRAMA: RUTES DEL SO -  DATA  17.11.15 

                                             WMCE de NOVEMBRE  

1. “Surua” – Anne Mari Kivimäke (Kylä, 2015). Núm.10

2. “Mad Tom of Bedlam” – Ilaria Graziano & Francesco Forni (From

3. “Nia Ndou” – Ballaké Sissoko & Vincent Segal (Musique de Nuit,

4. “Mantenha Cudado” – Lura (Herança, 2015). Núm.7

5. “Lembe” – Bixiga 70 (III, 2015). Núm.6

6. “Mandela” – Elage Diouf (Melokáane, 2015). Núm.5

7. “Lamina” – Kimmo Pohjonen (Sensitive Skin, 2015). Núm.4

8. “Suzanah” – Cheikh Lo (Balbalou, 2015). Núm.3

9. “Blackbird” – Sam Lee (The Fade n Time, 2015). Núm.2

10.  “Koala Boumba” – Kandia Kuoyaté (Renascence, 2015). Núm.1

Bedlam to Lenane, 2015). Núm.9

2015). Núm.8
                                           
                                          ACOMIAT

11.  “Eterns” – Mara Aranda (Mare Nostrum, 2015).

                                 

                                     
 THE TOP TEN

17th  OCTUBRE 2015

1. MARE NOSTRUM
Mara Aranda,               País Valencia,                           Picap.                             

2. VILLANELLE
Maura Kennedy,     Nova York (EUA,           The Kennedys.

3. WOTAN
   Estusha,                              Mèxic,             Estusha Grinberg.                                     

4. SENSITIVE SKIN
   Kimmo Pohjonen,              Finlandia                    Octopus.                                                                 

5.  MADRE
   Giuliano Gabriele,                Italia                      i Company.                                                                 

6. ZURÖZ BANDA
  Zuröz Banda,                      Hongria,                       Fono.               

7. ROMANIAN TALES
  Diana Rasina,                      Romania,                Bayla/Galileo.                                                                             

8. WELCOME JOY AND WELCOME SORROW
   Spiro,                               Anglaterra,                     Real World.
                        
9. SEIVA                                                         
  Seiva,                                  Portugal,                         Bigorna.                       
          
10. DELLA MAE
  Della Mae,                 Massachusetts (EUA),             Rounder. 

dilluns, 9 de novembre de 2015

PROGRAMA: RUTES DEL SO -  DATA  10.11.15 

                                                 NOVETATS   

1. “Pane mind pôlema” – Svjata Vatra (Vabadus, 2015).

2. “Vogon zapeklyh ne peche” – Svjata Vatra (Vabadus, 2015).

3. “Rame” – Francesca Blanchard (Deux Visions, 2015).

4. “Pas d’sa faute” – Francesca Blanchard (Deux Visions, 2015).

5. “La Girondaina” – Newcat Ètnic (Ruralisme il·lustrat, 2015).

6. “Jota dels gegants de Valls” – Newcat Ètnic (Ruralisme il·lustrat,

7. “Nomadisavej” – Cankisou (Supay, 2015).

8. “Lomana Daj” – Cankisou (Supay, 2015).

9. “Madre” – Giuliano Gabriele (Madre, 2015).

10.  “Preghiera de glie Cafone” – Giuliano Gabriele (Madre, 2015).

2015).



                                   ACOMIAT

11.  “Fou Gandia el meu bressol” – Carles Dénia (L’Home Insomne,

12.  “Albaes del Maestrat” – Carles Dénia (L’Home Insomne, 2015).
THE TOP TEN

17th  OCTUBRE 2015

1. MARE NOSTRUM
Mara Aranda,               País Valencia,                           Picap.                             

2. VILLANELLE
Maura Kennedy,     Nova York (EUA,           The Kennedys.

3. WOTAN
   Estusha,                              Mèxic,             Estusha Grinberg.                                     

4. SENSITIVE SKIN
   Kimmo Pohjonen,              Finlandia                    Octopus.                                                                 

5.  MADRE
   Giuliano Gabriele,                Italia                      i Company.                                                                 

6. ZURÖZ BANDA
  Zuröz Banda,                      Hongria,                       Fono.               

7. ROMANIAN TALES
  Diana Rasina,                      Romania,                Bayla/Galileo.                                                                             

8. WELCOME JOY AND WELCOME SORROW
   Spiro,                               Anglaterra,                     Real World.
                        
9. SEIVA                                                         
  Seiva,                                  Portugal,                         Bigorna.                       
          
10. DELLA MAE
  Della Mae,                 Massachusetts (EUA),             Rounder. 

dimarts, 3 de novembre de 2015

PROGRAMA: RUTES DEL SO -  DATA  03.11.15 

                                         NOU FOLK ANGLES   

1. “Long Gone” – Mary Epworth (Dream Life, 2012).
2. “The Only Thing To Do” – Bella Hardy (With The dawn, 2015).
3. “Blackbird” – Sam Lee (The Fade in Time, 2015).
4. “Jimmy” – The Mishaped Pearls (Thamesis, 2014).
5. “Byker Hill” – Bellowhead (Broadside, 2012).
6. “Solaris” – Penguin Cafe (The Red Book, 2014).
7. “Stick Stock” – Emily Portman Trio (The Glamoury, 2010).
8. “Uca’s Dance” – Moulettes (Uca’s Dance, 2012).
9. “Hidden Seam” – Lisa Knapp (Hidden Seam, 2013).
 “Burning Bridge” – Spiro (Welcome Joy and Welcome Sorrow, 2015).

                                                             THE TOP TEN

17th  OCTUBRE 2015

1. MARE NOSTRUM
Mara Aranda,               País Valencia,                           Picap.                             

2. VILLANELLE
Maura Kennedy,     Nova York (EUA,           The Kennedys.

3. WOTAN
   Estusha,                              Mèxic,             Estusha Grinberg.                                     

4. SENSITIVE SKIN
   Kimmo Pohjonen,              Finlandia                    Octopus.                                                                 

5.  MADRE
   Giuliano Gabriele,                Italia                      i Company.                                                                 

6. ZURÖZ BANDA
  Zuröz Banda,                      Hongria,                       Fono.               

7. ROMANIAN TALES
  Diana Rasina,                      Romania,                Bayla/Galileo.                                                                             

8. WELCOME JOY AND WELCOME SORROW
   Spiro,                               Anglaterra,                     Real World.
                        
9. SEIVA                                                         
  Seiva,                                  Portugal,                         Bigorna.                       
          
10. DELLA MAE
  Della Mae,                 Massachusetts (EUA),             Rounder.