dissabte, 27 de febrer de 2016

     DIA INTERNACIONAL DE LA MÚSICA CENSURADA

  1. “Three dimension” – Yair Dalal (Israel).
  2. “Dont’ increase his agony” – Rim Banna (Palestina).
  3. “Antom Aein” – Gharib (Síria).
  4. “In a world that does nothing for us.” – Alkistis Protopsalti (Grècia).
  5. “Farewell by Ugur Mumcu” – Selda Bagcan (Turquia).
  6. “Revolution”  – Helly Luv (Kurdistan).
  7. “Iraqi Kurdish Dance” – Ahmed Mukhtar (Iraq).
  8. “Je suis Charly” – Francis Lalanne (França).
  9. “Not Found” – Emel Mathlouthi (Tunísia).
  10. “Damunt d’una Terra” (Over a Land) – Lluis Llach (Catalunya).
Comiat programa (Song Farewell Program)

11.“Abril 74” – Lluis Llach (Catalunya).
                   
                    



17 FEBRER 2016       TOP TEN de “Rutes del So”

1. VIENA
Värtinä,                                 Finlàndia,              Westpark.

2. HÜN-Ü AVARE
Hüsnü Senlendirici,                Turquia,                 Sony.                                  

3. WEIGHTED MIND
Sierra Hull,                    Tennessee (EUA),           Rounder.
 
4. FEET FIRST
   Nive & The Deer Children    Groenlàndia,         Glitterhouse.                                        

5.  SWIETO SLONCA
   Warsaw Village Band,          Polònia,         Karrot Kommando.                                                                  

6. EAMIRITNI::RIMEBORN
   Elin Kaven,                    País dels Samis,            Nordic Notes.                  

7. TURMIO
  Okra Playground,            Finlàndia,            Sibelius Academy.                                                                                

8. VESEVO
   Vesevo,                             Campània (Itàlia),   Agualoca Rec.
                         
9. MÚDANSE OS VENTOS                                                          
  Barahúnda,                            Galicia,                   Autoeditat.                        
             
10. CARNAVAL MARSUPIAL
  Marsupialis,                           Catalunya,                  Icaria

dilluns, 22 de febrer de 2016

                                             WMCE de FEBRER 2016  

1. “Sawmill Song” – Koo Nimo (Palm-Wine Music 21st Century, 2015). Núm.10
2. “Koala Boumba” – Kandia Kuoyaté (Renascence, 2015). Núm.9
3. “Zvijezda tjera mjeseca” – Divanhana (Zukva, 2016). Núm.8
4. “Paranaue” – Estusha (Wotan, 2015). Núm.7
5. “Hicazkar oyun havasi” – Hüsnü Senlendirici (Hüsn – ü avare, 2015). Núm.6
6. “Elindultam” – Buda Folk Band (Saját Gyüjtés, 2015). Núm.5
7. “Xota Delira” – Xabier Díaz (The Tambourine Man, 2015). Núm.4
8. “Kanaset” – Värttinä (Viena, 2016). Núm.3
9. “Per escapar dels dos” – Dimitris Mystakidis (Esperanto, 2015). Núm.2
10.  “Lamina” – Kimmo Pohjonen (Sensitive Skin, 2015). Núm.1
                                 
                                           ACOMIAT

11.  “Cecilia” – Marsupialis (Carnaval Marsupial, 2015).

17 FEBRER 2016       TOP TEN de “Rutes del So”

1. VIENA
Värtinä,                                 Finlàndia,              Westpark.

2. HÜN-Ü AVARE
Hüsnü Senlendirici,                Turquia,                 Sony.                                  

3. WEIGHTED MIND
Sierra Hull,                    Tennessee (EUA),           Rounder.
 
4. FEET FIRST
   Nive & The Deer Children    Groenlàndia,         Glitterhouse.                                        

5.  SWIETO SLONCA
   Warsaw Village Band,          Polònia,         Karrot Kommando.                                                                  

6. EAMIRITNI::RIMEBORN
   Elin Kaven,                    País dels Samis,            Nordic Notes.                  

7. TURMIO
  Okra Playground,            Finlàndia,            Sibelius Academy.                                                                                

8. VESEVO
   Vesevo,                             Campània (Itàlia),   Agualoca Rec.
                         
9. MÚDANSE OS VENTOS                                                          
  Barahúnda,                            Galicia,                   Autoeditat.                        
             
10. CARNAVAL MARSUPIAL
  Marsupialis,                           Catalunya,                  Icaria.  

dilluns, 15 de febrer de 2016

PROGRAMA: RUTES DEL SO -  DATA  16.02.16 

                                                 NOVETATS   

1. “Zvijezda tjera mjeseca” – Divanhana (Zukva, 2016).
2. “Yaninka” – Oratnitza (Folktron, 2015).
3. “L’aigle Noir” – Barbara (4 Albums Originaux, 2010).
4. “Le Zinzin” – Barbara (4 Albums Originaux, 2010).
5. “Martynoksa” – Celenka (Celenka, 2015).
6. “Hausjärvi Beat” – Päre (Hausjärvi Beat, 2016).
7. “Tulugaq” – Nive & The Deer Children (Feet Firts, 2015).
8. “World Go Away” – Xixa (Bloodline, 2016).
9. “Progresiva” – Aura Noctís (En Directo 2015, 2015).
10. “Furor et Luctus” – Aura Noctís (En Directo 2015, 2015).

                                                   ACOMIAT

11. “Ohne name” – Toti Soler, (El temps que s’atura, 2015).
12. “La Mirada” – Toti Soler, (El temps que s’atura, 2015).
17th  GENER 2016       TOP TEN de “Rutes del So”

1. SWIETO SLONCA
Warsaw Village Band,          Polònia,         Karrot Kommando.

2. VIENA
Värtinä,                                 Finlàndia,              Westpark.                                  

3. HÜN-Ü AVARE
Hüsnü Senlendirici,                Turquia,                 Sony.
 
4. EAMIRITNI::RIMEBORN
   Elin Kaven,                    País dels Samis,            Nordic Notes.                                        

5.  MADRE (THE HYPNOTIC DANCE’S TIME)
   Giuliano Gabriele,                Itàlia,                       iCompany.                                                                  

6. SÄHKÖ SUISTAMON
  Sähkö Suistamon,                Finlàndia,         Kihtinäjärvi Rec.                  

7. VABADUS/SVOBODA
  Svjata Vatra,                            Estònia,                Autoeditat.                                                                                

8. VESEVO
   Vesevo,                             Campània (Itàlia),   Agualoca Rec.
                         
9. SAJAT GYÜJTÉS                                                          
  Buda Folk Band,                        Hongria,              Fono Rec.                        
             
10. CARNAVAL MARSUPIAL
  Marsupialis,                              Catalunya,                  Icaria.  

dimarts, 9 de febrer de 2016

                                     NOVETATS   

1. “Magic Hour” – Aoife O’Donovan (In the Magic Hour, 2015).
2. “Dust” – Lucinda Williams (The Ghosts of Highway 20, 2015).
3. “Elindultam” – Buda Folk Band (Saját Gyüjtés, 2015).
4. “A túz szine” – Irén Lovász (Hangtájkép, 2015).
5. “Genesis Hall” – Fairpot Conventión (5 Classic Albums, 2015).
6.  “’O Rre Rre” – Vesevo (Vesevo, 2015).
7.  “Tzia Mariola” – Actores Alidos (Galanìas, 2015).
           
                                  TOP dels TRES MILLORS del PROGRAMA

8.  “Hícazkar Oyu” – Hüsnü Senlendirici (Hüsn-ü avare, 2015). Núm. 3
9.  “Kanaset” – Värttinä (Viena, 2016). Núm. 2
10.  “Na sobótce byla”– Warsaw Village Band (Swieto Slonca, 2015). Núm. 1

                                 ACOMIAT

11. “Ohne name” – Toti Soler, (El temps que s’atura, 2015).
17th  GENER 2016       TOP TEN de “Rutes del So”

1. SWIETO SLONCA
Warsaw Village Band,          Polònia,         Karrot Kommando.

2. VIENA
Värtinä,                                 Finlàndia,              Westpark.                                  

3. HÜN-Ü AVARE
Hüsnü Senlendirici,                Turquia,                 Sony.
 
4. EAMIRITNI::RIMEBORN
   Elin Kaven,                    País dels Samis,            Nordic Notes.                                        

5.  MADRE (THE HYPNOTIC DANCE’S TIME)
   Giuliano Gabriele,                Itàlia,                       iCompany.                                                                  

6. SÄHKÖ SUISTAMON
  Sähkö Suistamon,                Finlàndia,         Kihtinäjärvi Rec.                  

7. VABADUS/SVOBODA
  Svjata Vatra,                            Estònia,                Autoeditat.                                                                                

8. VESEVO
   Vesevo,                             Campània (Itàlia),   Agualoca Rec.
                         
9. SAJAT GYÜJTÉS                                                          
  Buda Folk Band,                        Hongria,              Fono Rec.                        
             
10. CARNAVAL MARSUPIAL
  Marsupialis,                              Catalunya,                  Icaria.  

dijous, 4 de febrer de 2016

          WMCE de GENER 2016  

1. “An Ka Foli Ke” – Bwazan Band (Lost In Mali –Diversos Artistes, 2015). Núm.10
2. “Nia Ndou” – Ballaké Sissoko & Vincent Segal (Musique de Nuit, 2015). Núm.9
3. “Per escapar dels dos” – Dimitris Mystakidis (Esperanto, 2015). Núm.8
4. “In the pines” – Vieux Karka Toure & Julia Easterlin (Touristes, 2015). Núm.7
5. “Lembe” – Bixiga 70 (Bixiga 70 Three, 2015). Núm.6
6. “Mantenha Cudado” – Lura (Herança, 2015). Núm.5
7. “Kanaset” – Värttinä (Viena, 2016). Núm.4
8. “Reina de todas las fiestas” – Chico Trujillo (Reina de todas las fiestas, 2015). Núm.3
9. “Koala Boumba” – Kandia Kuoyaté (Renascence, 2015). Núm.2
10.   “Lamina” – Kimmo Pohjonen (Sensitive Skin, 2015). Núm.1
                               
                                                             ACOMIAT

 11.   “Cecilia” – Marsupialis (Carnaval Marsupial, 2015).
17th  GENER 2016       TOP TEN de “Rutes del So”

1. SWIETO SLONCA
Warsaw Village Band,          Polònia,         Karrot Kommando.

2. VIENA
Värtinä,                                 Finlàndia,              Westpark.                                  

3. HÜN-Ü AVARE
Hüsnü Senlendirici,                Turquia,                 Sony.
 
4. EAMIRITNI::RIMEBORN
   Elin Kaven,                    País dels Samis,            Nordic Notes.                                        

5.  MADRE (THE HYPNOTIC DANCE’S TIME)
   Giuliano Gabriele,                Itàlia,                       iCompany.                                                                  

6. SÄHKÖ SUISTAMON
  Sähkö Suistamon,                Finlàndia,         Kihtinäjärvi Rec.                  

7. VABADUS/SVOBODA
  Svjata Vatra,                            Estònia,                Autoeditat.                                                                                

8. VESEVO
   Vesevo,                             Campània (Itàlia),   Agualoca Rec.
                         
9. SAJAT GYÜJTÉS                                                          
  Buda Folk Band,                        Hongria,              Fono Rec.                        
             
10. CARNAVAL MARSUPIAL
  Marsupialis,                              Catalunya,                  Icaria.  


dilluns, 1 de febrer de 2016

      WMCE de GENER 2016  

1. “An Ka Foli Ke” – Bwazan Band (Lost In Mali –Diversos Artistes, 2015). Núm.10
2. “Nia Ndou” – Ballaké Sissoko & Vincent Segal (Musique de Nuit, 2015). Núm.9
3. “Per escapar dels dos” – Dimitris Mystakidis (Esperanto, 2015). Núm.8
4. “In the pines” – Vieux Karka Toure & Julia Easterlin (Touristes, 2015). Núm.7
5. “Lembe” – Bixiga 70 (Bixiga 70 Three, 2015). Núm.6
6. “Mantenha Cudado” – Lura (Herança, 2015). Núm.5
7. “Kanaset” – Värttinä (Viena, 2016). Núm.4
8. “Reina de todas las fiestas” – Chico Trujillo (Reina de todas las fiestas, 2015). Núm.3
9. “Koala Boumba” – Kandia Kuoyaté (Renascence, 2015). Núm.2
10.   “Lamina” – Kimmo Pohjonen (Sensitive Skin, 2015). Núm.1
                                 
                                                               ACOMIAT

 11.   “Cecilia” – Marsupialis (Carnaval Marsupial, 2015).