dilluns, 28 de març de 2016

  WMCE de MARÇ 2016  

1. “Gothla” – Elin Kaven (Eamiritni::Rimeborn, 2015). Núm.10
2. “Sawmill Song” – Koo Nimo (Palm-Wine Music 21st Century, 2015). Núm.9
3. “Ya me voy” – Las Hermanas Caronni (Navega Mundos, 2015). Núm.8
4. “Zvijezda tjera mjeseca” – Divanhana (Zukva, 2016). Núm.7
5. “Kanaset” – Värttinä (Viena, 2016). Núm.6
6. “Nao va embora” – Rivère Noire (Rivière Noire, 2015). Núm.5
7. “Lamina” – Kimmo Pohjonen (Sensitive Skin, 2015). Núm.4
8. “Xota Delira” – Xabier Díaz (The Tambourine Man, 2015). Núm.3
9. “Dins del desert” – Idan Raichel (A la vora del principi, 2016). Núm.2
10.  “Per escapar dels dos” – Dimitris Mystakidis (Esperanto, 2015).
         Núm. 1
                                 
                                                                ACOMIAT

11. “Cecilia” – Marsupialis (Carnaval Marsupial, 2015).

17  MARÇ 2016       TOP TEN de “Rutes del So”

1. WEIGHTED MIND
   Sierra Hull,                    Tennessee (EUA),           Rounder.

2. FEET FIRST
  Nive & The Deer Children,    Groenlàndia,         Glitterhouse.                                  

3. TURMIO
  Okra Playground,            Finlàndia,            Sibelius Academy.
 
4. KOBANI
Ferhat Tunç,                    Kurdistan,                      KKV.

5.  VESMA/SPRING
   Mariana Sadovska,              Ucraïna,                          Flowfish.                                                              

6. ESTE INSTANTE
   Marta Gomez,                      Colòmbia,                    Aluna.                  

7. O TOLJE
  Beata Bocek,                         Rep. Txeca,              Indies Scope.                                                                                

8. LIKE A BIRD OF SPIRIT, NOT A FACE
   Sainkho Namchylak,     República de Tuvà,         Ponderosa.
                         
9. MERIDIAN 68                                                          
  Dagadana,                       Polonia,              Karrot Kommando.                        
             
10. ON LOVE AND SCIENCE
  Zulya and the Children of the Underground,   Rússia,    Autoditat

dilluns, 21 de març de 2016

   PRIMAVERA PER EUROPA

1. “Byker Hill” – Bellowhead, d’Anglaterra (Broadside, 2012).
2. “Mon frere” – Maxime le Forestier, de França (Mon Frere, 1972).
3. “Amets gorria” – Gose, del País Basc (Gose II, 2007).
4. “Pele de Adufe” – Seiva, de Portugal (Seiva, 2015).
5. “E du nord” – Kari Bremnes, de Noruega (Og sa kom resten av livet, 2012).
6. “Per on creuant tres camins” – Rada & Ternovnik, de Russia (Ykok, 2013).
7. “Grinzinger Schleunige” – Ramsch & Rosen, d’Àustria (Bellver, 2014).
8. “El meu mar fosc” – Nikos Portokaloglou, de Grècia (Anthology, 2010).
9. “Iettavuci” – Francesca Incudine, de Sicilià (Iettavuci, 2013).
10. “A vós, dona Verge Santa Maria” – Lídia Pujol, de Catalunya (Mariam Matre, 2015).
                                   
                                                      ACOMIAT

11. “Scala Dei” – Hèctor Vila, de Catalunya (Hidrogen - Espais Naturals de Catalunya Vol. II, 2000).
 

17  MARÇ 2016       TOP TEN de “Rutes del So”

1. WEIGHTED MIND
   Sierra Hull,                    Tennessee (EUA),           Rounder.

2. FEET FIRST
  Nive & The Deer Children,    Groenlàndia,         Glitterhouse.                                  

3. TURMIO
  Okra Playground,            Finlàndia,            Sibelius Academy.
 
4. KOBANI
Ferhat Tunç,                    Kurdistan,                      KKV.

5.  VESMA/SPRING
   Mariana Sadovska,              Ucraïna,                          Flowfish.                                                              

6. ESTE INSTANTE
   Marta Gomez,                      Colòmbia,                    Aluna.                  

7. O TOLJE
  Beata Bocek,                         Rep. Txeca,              Indies Scope.                                                                                

8. LIKE A BIRD OF SPIRIT, NOT A FACE
   Sainkho Namchylak,     República de Tuvà,         Ponderosa.
                         
9. MERIDIAN 68                                                          
  Dagadana,                       Polonia,              Karrot Kommando.                        
             
10. ON LOVE AND SCIENCE
  Zulya and the Children of the Underground,   Rússia,    Autoditat.

diumenge, 13 de març de 2016

  NOVETATS I PRE BABEL  

1. “Mountain” – Chic Corea & Béla Fleck (Two, 2015).
2. “Kaunokieli” – Okra Playground (Turmio, 2015).
3. “Pequeño vals vienés” –  Barahúnda (Múdanse os ventos, 2015).
4. “Lágrimas de viento” – Daníel Cros (No más canciones trístes, 2016).
5. “Compass” – Sierra Hull (Weighted Mind, 2016).
6.   “Black River” – Sierra Hull (Weighted Mind, 2016).
       
                                                       PRE BABEL MED

7. “La Rivolta dell’ Areno” – Kalàscima (Psychedelic Trance Tarantella, 2014).
8. “Enigma” –  Tiganá Santana (Tempo & Magma, 2014).
9. “Apefásia poulí mou” – Maria Simoglou Ensemble (Minóre Manés, 2015).
10.  “L’amour oublié” – Saodaj (Saodaj, 2014).
                                       
                                                       ACOMIAT

11.  “Murat Ertel” – Baba Zula (Gecekondu, 2010).

17 FEBRER 2016       TOP TEN de “Rutes del So”

1. VIENA
Värtinä,                                 Finlàndia,              Westpark.

2. HÜN-Ü AVARE
Hüsnü Senlendirici,                Turquia,                 Sony.                                  

3. WEIGHTED MIND
Sierra Hull,                    Tennessee (EUA),           Rounder.
 
4. FEET FIRST
   Nive & The Deer Children    Groenlàndia,         Glitterhouse.                                        

5.  SWIETO SLONCA
   Warsaw Village Band,          Polònia,         Karrot Kommando.                                                                  

6. EAMIRITNI::RIMEBORN
   Elin Kaven,                    País dels Samis,            Nordic Notes.                  

7. TURMIO
  Okra Playground,            Finlàndia,            Sibelius Academy.                                                                                

8. VESEVO
   Vesevo,                             Campània (Itàlia),   Agualoca Rec.
                         
9. MÚDANSE OS VENTOS                                                          
  Barahúnda,                            Galicia,                   Autoeditat.                        
             
10. CARNAVAL MARSUPIAL
  Marsupialis,                           Catalunya,                  Icaria.  

diumenge, 6 de març de 2016

   DIA DE LA DONA TREBALLADORA

1. “Arrabi al Arabe” – Mariem Hasan, del Sàhara Occidental (El Aaiún Egdat, 2012).
2. “Akory Tsikaby” – Razia Said, de Madagascar (Akory, 2014).
3. “Bicycles with broken spokes” – Maura Kennedy, del Estats Units (Villanelle, 2015).
4. “Tihowayo” – Estusha, de Mèxic (Wotan, 2015).
5. “Khumori” – Nasiba Abdualleva, del Uzbekistan (Majnun, 2015).
6. “Titokowaru” – Moana Maniapoto, de Poble Maori de Nova Zelanda
           (Live 2013, 2013).
7. “Ha te - másképp” – Herczku Ágens, d’Hongria (Bandázom, 2014).
8. “The only thing to do” – Bella Hardy, d’Anglaterra (With the Dawn, 2015).
9. “Eterns” – Mara Aranda, del País Valencia (Mare Nostrum, 2015).
10. “Cant dels Deportats” – Marina Rossell, de Catalunya
          (Cançons de Resistència, 2015).
11. “El Bosc Màgic” – Maria Laffitte, de Catalunya
          (Canciones Tradicionales de Catalunya, 2001).


17 FEBRER 2016       TOP TEN de “Rutes del So”

1. VIENA
Värtinä,                                 Finlàndia,              Westpark.

2. HÜN-Ü AVARE
Hüsnü Senlendirici,                Turquia,                 Sony.                                  

3. WEIGHTED MIND
Sierra Hull,                    Tennessee (EUA),           Rounder.
 
4. FEET FIRST
   Nive & The Deer Children    Groenlàndia,         Glitterhouse.                                        

5.  SWIETO SLONCA
   Warsaw Village Band,          Polònia,         Karrot Kommando.                                                                  

6. EAMIRITNI::RIMEBORN
   Elin Kaven,                    País dels Samis,            Nordic Notes.                  

7. TURMIO
  Okra Playground,            Finlàndia,            Sibelius Academy.                                                                                

8. VESEVO
   Vesevo,                             Campània (Itàlia),   Agualoca Rec.
                         
9. MÚDANSE OS VENTOS                                                          
  Barahúnda,                            Galicia,                   Autoeditat.                        
             
10. CARNAVAL MARSUPIAL
  Marsupialis,                           Catalunya,                  Icaria.