dilluns, 25 d’abril de 2016

WMCE de ABRIL 2016  

1. “Xota Delira” – Xabier Díaz (The Tambourine Man, 2015). Núm.10

2. “Per escapar dels dos” – Dimitris Mystakidis (Esperanto, 2015).

3. “Jestem sobzie starozina” – Dagadana (Meridian 68, 2016). Núm.8

4. “Casadh an tSúgáin” – Gloaming (The Gloaming 2, 2016). Núm.7

5. “Anne beni haziranda bul” – Ferhat Tunç (Kobani, 2016). Núm.6

6. “Gambari” – Gambari Band (Kokuma, 2015). Núm.5

7. “Nomadic mood” – Sainkho Namtchylak (Like a bird os spirit, not

8. “Nlele kalusimbiko” – Konono Nº1 (Konono meets Batida, 2016).

9. “Nao va embora” – Rivère Noire (Rivière Noire, 2015). Núm.2

10.  “Carrers de Dajla” – Aziza Brahim (Abbar el Hamada, 2016).

face, 2016). Núm.4

                                                      ACOMIAT

11. “Cecilia” – Marsupialis (Carnaval Marsupial, 2015).

                                                        
17  ABRIL 2016       TOP TEN de “Rutes del So”

1. WEIGHTED MIND
   Sierra Hull,                    Tennessee (EUA),           Rounder.

2. KOBANI
  Ferhat Tunç,                    Kurdistan,                      KKV.                                  

3. FEET FIRST
  Nive & The Deer Children,    Groenlàndia,         Glitterhouse.
 
4. OPUS
Afenginn,                        Dinamarca,               Tutl/Wespark.

5.  GORODISCHE
   Vedan Kolod,                    Sibèria Russa,                     Autoeditat.                                                              

6. O TOLJE
   Beata Bocek,                      Rep. Txeca,               Indies Scope.                  

7. TURMIO
  Okra Playground,            Finlàndia,            Sibelius Academy.                                                                                

8. DVJKA
   Damir Imamovic,        Bòsnia Hercegovina,          Glitterbeat.
                         
9. VESMA                                                          
  Mariana Sadovska,              Ucraïna,                          Flowfish.                        
             
10. PIANO
  Timo Alakotila,                  Finlàndia,               Akerö Records.

diumenge, 17 d’abril de 2016

                                “Especial Diada de Sant Jordi”

1. “La Girondaina” – Newcat Ètnic (Ruralisme Il·lustrat , 2015).
2. “Ohne name” – Toti Soler (El temps que s’atura, 2015).
3. “Cant dels deportats” – Marina Rossell (Cançons de la Resistència, 2015).
4. “La Dama d’Aragó” – Arianna Savall & Peter Udland Johansen (Il Viaggio d’Amore, 2015).
5. “Amargantango” – Franca Masu (10 Anys, 2011).
6. “Gola”– Eduard Iniesta (Els set pecats, 2011).
7. “Quan tornis demà” – Aias (A la piscina, 2010).
8. “Nina de bronze trencada”– Minimal 21 (El fil d’Ariadna, 2011).
9. “Il Caid” – Marsupialis (Carnaval Marsupial, 2015).
10. “Eterns” – Mara Aranda (Mare Nostrum, 2015).
                                         
                                ACOMIAT

11. “Els Anarquistes” – Joan Isaac (Cançons d’amor i Anarquia, 2014).
17  ABRIL 2016       TOP TEN de “Rutes del So”

1. WEIGHTED MIND
   Sierra Hull,                    Tennessee (EUA),           Rounder.

2. KOBANI
  Ferhat Tunç,                    Kurdistan,                      KKV.                                  

3. FEET FIRST
  Nive & The Deer Children,    Groenlàndia,         Glitterhouse.
 
4. OPUS
Afenginn,                        Dinamarca,                    Tutl/Wespark.

5.  GORODISCHE
   Vedan Kolod,                    Sibèria Russa,           Autoeditat.                                                              

6. O TOLJE
   Beata Bocek,                      Rep. Txeca,             Indies Scope.                  

7. TURMIO
  Okra Playground,            Finlàndia,                  Sibelius Academy.                                                                                

8. DVJKA
   Damir Imamovic,        Bòsnia Hercegovina,    Glitterbeat.
                         
9. VESMA                                                          
  Mariana Sadovska,              Ucraïna,                          Flowfish.                        
             
10. PIANO
  Timo Alakotila,                  Finlàndia,               Akerö Records.

dilluns, 11 d’abril de 2016

                                        NOVETATS  


1. “Blessing” – Mariana Sadowska (Vesna, 2015).
2. “For you the is no Other” – Zulya & Children of the Undreground (On Love and Science, 2015).
3. “Yacanto” – Marta Gomez (Este Instante, 2014).
4. “Nomadic mood” – Sainkho Namtchylak (Like a bird or spirit, not face, 2015).
5. “Anne Beni Hazirana Bul” – Ferhat Tunç (Kobani, 2016).
6.  “Mantra floating river” – Beata Bocek (O Fobje, 2016).
7.  “Jestem sobzie starozina” – Dagadana (Meridian 68, 2016).
           
    TOP  DELS TRES MILLORS DEL PROGRAMA

 8.  “Kaunokieli” – Okra Playground (Turmio, 2015). Núm. 3
 9.  “Tulugaq” – Nive & The Deer Children (Feet First, 2015). Núm. 2
 10.  “Black River”– Sierra Hull (Weighted Mind, 2016). Núm. 1

                                           ACOMIAT

 11. “Soledad compartida” – Toti Soler, (El temps que s’atura, 2015).
17  MARÇ 2016       TOP TEN de “Rutes del So”

1. WEIGHTED MIND
   Sierra Hull,                    Tennessee (EUA),           Rounder.

2. FEET FIRST
  Nive & The Deer Children,    Groenlàndia,         Glitterhouse.                                  

3. TURMIO
  Okra Playground,            Finlàndia,            Sibelius Academy.
 
4. KOBANI
Ferhat Tunç,                    Kurdistan,                      KKV.

5.  VESMA/SPRING
   Mariana Sadovska,              Ucraïna,                          Flowfish.                                                              

6. ESTE INSTANTE
   Marta Gomez,                      Colòmbia,                    Aluna.                  

7. O TOLJE
  Beata Bocek,                         Rep. Txeca,              Indies Scope.                                                                                

8. LIKE A BIRD OF SPIRIT, NOT A FACE
   Sainkho Namchylak,     República de Tuvà,         Ponderosa.
                         
9. MERIDIAN 68                                                          
  Dagadana,                       Polonia,              Karrot Kommando.                        
             
10. ON LOVE AND SCIENCE
  Zulya and the Children of the Underground,   Rússia,    Autoditat.  

diumenge, 3 d’abril de 2016

                                         “NOVES MÚSIQUES” 


1. Nik Bärtsch’s Mobile - Tema “Modul 29_14”  Ref. ECM 2464 “Continuum”.
2. Cymin Samawatie – Tema “Aaftaab” Ref. ECM 2397 “Phoenix”.
3. Michel Benita  - Tema “Back from the Moon” Ref. ECM 2483 “River Silver”.
4. John Holloway  - Tema “Fantasy No.12” Ref. ECM 2189 “Pavans & Fantasies”.
5. Saskia Lankhoorn – Tema “Spin Bird” Ref. ECM 2344 “Dances & Canons”.
6. Savina Yannatou – Tema “Çalin Davullari”.  Ref. ECM 2398 “Songs of Thessalonika”.
7. Keith Jarret – Tema “Part X” Ref. ECM 2361/62 “No End”.
8. The Gurdjieff Ensemble – Tema “Zulo” Ref. ECM 2451 “Komitas”.
9. Ketil Bjornstad – Tema “There we leave you”  Ref. ECM 2394 “A Passion for
     John Donne”.                                                            
10.Keith Jarret – Tema “Part IV.” Ref. ECM 2361/62 “No End.
    answer”.
17  MARÇ 2016       TOP TEN de “Rutes del So”

1. WEIGHTED MIND
   Sierra Hull,                    Tennessee (EUA),           Rounder.

2. FEET FIRST
  Nive & The Deer Children,    Groenlàndia,         Glitterhouse.                                  

3. TURMIO
  Okra Playground,            Finlàndia,            Sibelius Academy.
 
4. KOBANI
Ferhat Tunç,                    Kurdistan,                      KKV.

5.  VESMA/SPRING
   Mariana Sadovska,              Ucraïna,                          Flowfish.                                                              

6. ESTE INSTANTE
   Marta Gomez,                      Colòmbia,                    Aluna.                  

7. O TOLJE
  Beata Bocek,                         Rep. Txeca,              Indies Scope.                                                                                

8. LIKE A BIRD OF SPIRIT, NOT A FACE
   Sainkho Namchylak,     República de Tuvà,         Ponderosa.
                         
9. MERIDIAN 68                                                          
  Dagadana,                       Polonia,              Karrot Kommando.                        
             
10. ON LOVE AND SCIENCE
  Zulya and the Children of the Underground,   Rússia,    Autoditat.