dimarts, 31 de maig de 2016

“Report  EXIB MUSICA” 

TEMA de PRESENTACIÓ i de FONS - (Theme of presentation and background.)

                                     Vozes do Imaginário “Sao Joâo”

                                 TEMES I MÚSICS (Themes & musics)                          
               
1. “Mano Pedro” – Joâo Afonso (Missangas, 1997).
2. “Calimero e a Pera Verde” – Celina da Piedade (Em Casa, 2012).
3. “Dos Cantores” – Nano Stern (Voy y vuelvo, 2008).
4. “Canto da ema” – Carlos Malta (Ao Vivo na China, 2014).
5. “Nos juramos tantes coisas tantes vezes” – Duarte (Sem Dor Nem Piedade, 2015).
6.      “Uma Casa Portuguesa” – Jaqueline Carvalho (Fado, 2009).

                               FALCA COMERCIAL (Commercial space)

7.      “Desde este lado” – Lara Bello (Niña pez, 2009).
8.      “Sagarra jo” – Kalakanto (Kalakan, 2010).
9.      “Norwegian Wood” – C4 Trio (De Repente, 2013).
10.    “Folhas Secas”– Dona Jandira (Dona Jandira ao Vivo, 2013).

                              ACOMIAT (Farewell theme)

11.    “De Todos los bares del mundo”– Daniel Cros (No más canciones tristes, 2016).
20  MAIG 2016       TOP TEN DE “Rutes del So”

1. KOBANI
   Ferhat Tunç,                    Kurdistan,                      KKV.

2. OPUS
   Afenginn,                        Dinamarca,               Tutl/Wespark.                                  

3. WIDE MAJESTIC AIRE
  Trembling Bells,                  Escòcia,                   Tin Angel.
 
4. WEIGHTED MIND
Sierra Hull,                  Tennessee(EUA),            Rounder.

5.  ODER
   Ashia Bison Rouge,            Polònia/EUA,                 Jaro Median.                                                              

6. GORODISCHE
   Vedan Kolod,                    Sibèria Russa,                     Autoeditat.                  

7. DVJKA  
  Damir Imamovic,        Bòsnia Hercegovina,          Glitterbeat.                                                                                

8. PIANO
  Timo Alakotila,                  Finlàndia,               Akerö Records.
                         
9. SOUND CITY                                                          
  Stefano Saletti & Banda Ikona,         Itàlia,                   Finisterre.                        
             
10. ROUGH ROMANIAN
  Zme13,                                     Romania,               Six Degrees.  

dimarts, 24 de maig de 2016

                                             WMCE DE ABRIL 2016  

1. “Nao va embora” – Rivère Noire (Rivière Noire, 2015). Núm.10
2. “Jestem sobzie starozina” – Dagadana (Meridian 68, 2016). Núm.9
3. “Panama’m Tonbe” – Lakou Mizik (Wa Di Yo, 2016). Núm.8
4. “Nianju Wardè” – Kimsy Bocoum (Varius - Every Song Has Its End, 2016). Núm.7
5. “Nomadic mood” – Sainkho Namtchylak (Like a bird os spirit, not face, 2016). Núm.6
6. “Casadh an tSúgáin” – Gloaming (The Gloaming 2, 2016). Núm.5
7. “Anne beni haziranda bul” – Ferhat Tunç (Kobani, 2016). Núm.4
8. “Nlele kalusimbiko” – Konono Nº1 (Konono meets Batida, 2016). Núm.3
9. “Akhar Zaman” – Bombino (Azel, 2016). Núm.2
10.    “Carrers de Dajla” – Aziza Brahim (Abbar el Hamada, 2016).
         Núm. 1
                                 
                                            ACOMIAT

11.    “Cecilia” – Marsupialis (Carnaval Marsupial, 2015).
20  MAIG 2016       TOP TEN de “Rutes del So”

1. KOBANI
   Ferhat Tunç,                    Kurdistan,                      KKV.

2. OPUS
   Afenginn,                        Dinamarca,               Tutl/Wespark.                                  

3. WIDE MAJESTIC AIRE
  Trembling Bells,                  Escòcia,                   Tin Angel.
 
4. WEIGHTED MIND
Sierra Hull,                  Tennessee(EUA),            Rounder.

5.  ODER
   Ashia Bison Rouge,            Polònia/EUA,                 Jaro Median.                                                              

6. GORODISCHE
   Vedan Kolod,                    Sibèria Russa,                     Autoeditat.                  

7. DVJKA  
  Damir Imamovic,        Bòsnia Hercegovina,          Glitterbeat.                                                                                

8. PIANO
  Timo Alakotila,                  Finlàndia,               Akerö Records.
                         
9. SOUND CITY                                                          
  Stefano Saletti & Banda Ikona,         Itàlia,                   Finisterre.                        
             
10. ROUGH ROMANIAN
  Zme13,                                     Romania,               Six Degrees.  

dimarts, 17 de maig de 2016


                                                 NOVETATS   

1.    Wide Majestic Aire” – Trembling Bells (Wide Majestic Aire, 2016).
2.    “Marble Arch” – Trembling Bells (Wide Majestic Aire, 2016).
3.    “Arrastarte ei” – Céu (Tropix, 2016).
4.    “Dig in our roots” – Ashia Bison Rouge (Oder, 2015).
5.    “Open page” – Ashia Bison Rouge (Oder, 2015).

                TOP DELS CINC MILLORS DEL PROGRAMA

6.  On the Kupala's feast” – Vedan Kolod (Gorodische, 2014). Núm. 5.
            7.  “Quicksilver” – Afenginn (Opus, 2016). Núm. 4.
            8.   “Tulugaq” – Nive & The Deer Children (Feet First, 2015). Núm. 3
            9.   “Anne Beni Hazirana Bul” – Ferhat Tunç (Kobani, 2016). Núm. 2
            10. “Black River”– Sierra Hull (Weighted Mind, 2016). Núm. 1

                              ACOMIAT


            11. “Compass”– Sierra Hull (Weighted Mind, 2016).
17  ABRIL 2016       TOP TEN de “Rutes del So”

1. WEIGHTED MIND
   Sierra Hull,                    Tennessee (EUA),           Rounder.

2. KOBANI
  Ferhat Tunç,                    Kurdistan,                      KKV.                                  

3. FEET FIRST
  Nive & The Deer Children,    Groenlàndia,         Glitterhouse.
 
4. OPUS
Afenginn,                        Dinamarca,               Tutl/Wespark.

5.  GORODISCHE
   Vedan Kolod,                    Sibèria Russa,                     Autoeditat.                                                              

6. O TOLJE
   Beata Bocek,                      Rep. Txeca,               Indies Scope.                  

7. TURMIO
  Okra Playground,            Finlàndia,            Sibelius Academy.                                                                                

8. DVJKA
   Damir Imamovic,        Bòsnia Hercegovina,          Glitterbeat.
                         
9. VESMA                                                          
  Mariana Sadovska,              Ucraïna,                          Flowfish.                        
             
10. PIANO
  Timo Alakotila,                  Finlàndia,               Akerö Records.  

dilluns, 9 de maig de 2016

  “CARPE  DIEM” 


1. Corina Marti & Yizhar Karshon  – Tema “Suite I/Ouverture”  Ref. CD16303  “Charles Dieupart – Les Suites”.
2. Ex Silentio – Tema “Da que deus mamou” Ref. CD16306  “Mneme”.
3. Arianna Savall & Petter Udland Johansen  – Tema “Jotas” Ref. CD16307 “Il Viaggio d’Amore”.
4. Thimios Arzkas – Tema “”Ballast” Ref. CD16309  “Udopia”.
5. David Chevallier – Tema “Come away” Ref. CD16302 “Dowland – “A Game of Mirrors”.
6. Toyohiko Satoh – Tema “Gigue”.  Ref. CD16305 “Bach & Weiss – Lute Music”.

                  FALCA COMERCIAL EMISSORA (Commercial space)

7. Corina Marti & Enea Sorini – Tema “Oimé il cor” CD16308 “Quando cala la notte”.
8.  Arianna Savall & Petter Udland Johansen  – Tema “Rosa Fresca” Ref. CD16307 “Il Viaggio d’Amore”.
9.  Anne Hytta – Tema “Undrestille”  Ref. CD16301 “Draumsyn”.
10. Corina Marti & Enea Sorini – Tema “” CD16308 “Quando cala la notte”.
11. Ex Silentio –  Tema “Saltarello/Trotto” Ref. CD16306  “Mneme”.
12. Hirundo Maris – Tema “Meditation” Ref. CD16304 “Hildegard Von Bingen – Vox Cosmica”.

                 ACOMIAT (Farewell theme)

13. Arianna Savall & Petter Udland Johansen  - Tema “La Dama d’Aragó” Ref. CD16307 “Il Viaggio d’Amore”.
17  ABRIL 2016       TOP TEN de “Rutes del So”

1. WEIGHTED MIND
   Sierra Hull,                    Tennessee (EUA),           Rounder.

2. KOBANI
  Ferhat Tunç,                    Kurdistan,                      KKV.                                  

3. FEET FIRST
  Nive & The Deer Children,    Groenlàndia,         Glitterhouse.
 
4. OPUS
Afenginn,                        Dinamarca,               Tutl/Wespark.

5.  GORODISCHE
   Vedan Kolod,                    Sibèria Russa,                     Autoeditat.                                                              

6. O TOLJE
   Beata Bocek,                      Rep. Txeca,               Indies Scope.                  

7. TURMIO
  Okra Playground,            Finlàndia,            Sibelius Academy.                                                                                

8. DVJKA
   Damir Imamovic,        Bòsnia Hercegovina,          Glitterbeat.
                         
9. VESMA                                                          
  Mariana Sadovska,              Ucraïna,                          Flowfish.                        
             
10. PIANO
  Timo Alakotila,                  Finlàndia,               Akerö Records.  

dilluns, 2 de maig de 2016


                                                   NOVETATS (News CD’s)

1. “Satajevo” – Damir Imamovic (Dvojka, 2016).

2. “Poveste Din Tara Mea” – Zmei 3 (Rough Romanian Soul, 2016).

3. “Mister Adams” – Jade (Fly On Strangewings, 1971/2009).

4. “Amongst anemones” – Jade (Fly On Strangewings, 1971/2009).

5. “Quicksilver” – Afenginn (Opus, 2016).

6. “Uusi suunta” – Timo Alakotila (Piano, 2016).

7. “Witch” – Vedan Kolod (Gorodische, 2014).

8. “On the Kupala's feast” – Vedan Kolod (Gorodische, 2014).

9. “Tween the womb & the tomb” – Trembling Bells (The Sovereign Self,

     2015).
                                                ACOMIAT (Farewell theme)

10. “I is someone else” – Trembling Bells (The Sovereign Self, 2015).

                                                  
17  ABRIL 2016       TOP TEN de “Rutes del So”

1. WEIGHTED MIND
   Sierra Hull,                    Tennessee (EUA),           Rounder.

2. KOBANI
  Ferhat Tunç,                    Kurdistan,                      KKV.                                  

3. FEET FIRST
  Nive & The Deer Children,    Groenlàndia,         Glitterhouse.
 
4. OPUS
Afenginn,                        Dinamarca,               Tutl/Wespark.

5.  GORODISCHE
   Vedan Kolod,                    Sibèria Russa,                     Autoeditat.                                                              

6. O TOLJE
   Beata Bocek,                      Rep. Txeca,               Indies Scope.                  

7. TURMIO
  Okra Playground,            Finlàndia,            Sibelius Academy.                                                                                

8. DVJKA
   Damir Imamovic,        Bòsnia Hercegovina,          Glitterbeat.
                         
9. VESMA                                                          
  Mariana Sadovska,              Ucraïna,                          Flowfish.                        
             
10. PIANO
  Timo Alakotila,                  Finlàndia,               Akerö Records.