diumenge, 26 de juny de 2016

 UN TOMB PEL PLANETA   

1. “Stokaszmete” – Ági Herczku & Band (Live Womex Budapest, 2016). Hongria.
2. “Diosa Luolaien” – Ana Alcaide (Leyenda, 2016). Castella (Espanya).
3. “Irhal” – Ramy Essam (no editat, 2012). Egipte.
4. “Koala Boumba” – Kandia Kouyaté (Renascence, 2015). Mali.
5. “Tarana” – Kaushiki (Kaushiki, 2007). Índia
6.  “Sasa le vao” – Te Vaka (Amataga, 2015). Illes Polinèsia (Oceania).
7. “Black River” – Sierra Hull (Weighted Mind, 2016). Nashville (EUA).
8. “Dos cantores” – Nano Stern (Voy y Vuelvo, 2008). Xile.
9. “Cant dels Deportats” – Marina Rossell (Cançons de Resistencia, 2015). Catalunya.
10.“Aire darrer de mi” – Relk (Pedres Blaves, 2006). Catalunya.

                                                        ACOMIAT

11.  “Rembétiko” – Musicants (Acsabara, 2016). País Valencià.
17  JUNY 2016          TOP TEN DE “Rutes del So”

1. WIDE MAJESTIC AIRE
   Trembling Bells,                  Escòcia,                   Tin Angel.

2. LIVE AT WOMEX BUDAPEST
Herczku Ági,                     Hongria,                     Fono.                                  

3. LEYENDA
  Ana Alcaide,                       Castella,                       ARC.
 
4. A DAY FOR THE HUNTER, THE DAY FOR THE PREY
Leyla McCalla,              USA/Haití,           Harmonia Mundi.

5.  DAY OF THE DEAD
   Diversos Artistes,               Anglaterra,             4 AD Records.                                                              

6. AMERLI, REFUGEES FOR REFUGEES
   Diversos Artistes,      Bèlgica/Diversos d’Orient,       Muziekpublique.                  

7. VELESU  
  Tomás Kocko,                        Txèquia,                  Indies Scope.                                                                                

8. ADSABARA
  Musicants,                         País Valencia,                 Picap.
                         
9. BACK TO THE 1780’S                                                          
  Wör,                                           Flandes,                Appel Records.                        
             
10. THE BUTTERFLY DREAM
  Sa Dingdin,                  Mongòlia/Xina,           Wrasse Records.

dilluns, 20 de juny de 2016

  WMCE DE JUNY + Día de la Música 

1. “Chariklaki” – Katerina Tsiridou (Aman Katherina, 2015). Núm.10
2. “Uusi Suunta” – Timo Alakotila (Piano, 2016). Núm.9
3. “Agua” – Maku Soundsystem (Mezcla, 2015). Núm.8
4. “Arrastarte-El” – Céu (Tropix, 2016). Núm.7
5. “Tamala” – Joe Driscoll & Sekou Kouyate (Monistic Theory, 2016). Núm.6
6. “Nlele kalusimbiko” – Konono Nº1 (Konono meets Batida, 2016). Núm.5
7. “Lampedusa andata” – Stefano Saletti (Sound City, 2016). Núm.4
8. “Még azt mondják” – Félix Lajkó (Most jöttem, 2016). Núm.3
9. “Carrers de Dajla” – Aziza Brahim (Abbar el Hamada, 2016). Núm.2
10.  “Akhar Zaman” – Bombino (Azel, 2016). Núm. 1
                                 
                                                 ACOMIAT

11. “Cecilia” – Marsupialis (Carnaval Marsupial, 2015).
17  JUNY 2016          TOP TEN DE “Rutes del So”

1. WIDE MAJESTIC AIRE
   Trembling Bells,                  Escòcia,                   Tin Angel.

2. LIVE AT WOMEX BUDAPEST
Herczku Ági,                     Hongria,                     Fono.                                  

3. LEYENDA
  Ana Alcaide,                       Castella,                       ARC.
 
4. A DAY FOR THE HUNTER, THE DAY FOR THE PREY
Leyla McCalla,              USA/Haití,           Harmonia Mundi.

5.  DAY OF THE DEAD
   Diversos Artistes,               Anglaterra,             4 AD Records.                                                              

6. AMERLI, REFUGEES FOR REFUGEES
   Diversos Artistes,      Bèlgica/Diversos d’Orient,       Muziekpublique.                  

7. VELESU  
  Tomás Kocko,                        Txèquia,                  Indies Scope.                                                                                

8. ADSABARA
  Musicants,                         País Valencia,                 Picap.
                         
9. BACK TO THE 1780’S                                                          
  Wör,                                           Flandes,                Appel Records.                        
             
10. THE BUTTERFLY DREAM
  Sa Dingdin,                  Mongòlia/Xina,           Wrasse Records.  

dilluns, 13 de juny de 2016

BLUEGRASS – SUGAR HILL RECORDS


                                   “BLUEGRASS – SUGAR HILL RECORDS” 


1. The Nashville Bluegrass - Tema “Rock bottom blues”  Ref. SUG 3778 “The   Boys are Back in           Town”.
2. The Seldom Scene – Tema “Dry Run Creek” Ref. SUG 3858 “Dream Scene”.
3. The Original New South  - Tema “Freeborn Man” Ref. SUG 2201 “The World’s Greates Show”.
4. Robin & Linda Williams  - Tema “Rooling & Rambling” Ref. SUG 1059 “Devil of a Dream”.
5. Carl Jackson – Tema “I’m not over you” Ref. SUG 3789 “Spring Training”.
6. Chris Thile – Tema “Shadow Ridge”.  Ref. SUG 3828 “Leading Off”.
7. Blue Rose – Tema “Train of Life” Ref. SUG 3768 “Blue Rose”.
8. Byron Berline – Tema “Sally Goodin” Ref. SUG 3838 “Fiddle and a Song”.

                                          Falca Comercia Ràdio

9. Old & in The Way – Tema “Pig in a Pen”  Ref. SUG 3746 “Old & in the Way”.
10. The Lonesome River Band – Tema “When you go walking”   Ref. SUG 3848 “One Step                 Forwad”.
11. Townes Van Zand – Tema “At my window” Ref. SUG 1020 “At my window”.
12. The Brother Boys – Tema “Let’s Shake Loose” Ref. SUG 3844 “Presley’s Grocery”.
13. Tim & Mollie O’Brian – Tema “Unwed Fathers”.  Ref. SUG 3766 “Take me Back”.
14. Psychograss – Tema “Tree King Creek”.  Ref. SUG 3851 “Like Minds”.

ALBERT REGUANT – Ona Sants Montjuïc de Barcelona (Catalunya)

20  MAIG 2016       TOP TEN de “Rutes del So”



1. KOBANI
        Ferhat Tunç,                    Kurdistan,                      KKV.

2. OPUS
        Afenginn,                        Dinamarca,               Tutl/Wespark.                                

3. WIDE MAJESTIC AIRE
         Trembling Bells,                  Escòcia,                   Tin Angel.
 
4. WEIGHTED MIND  
         Sierra Hull,                  Tennessee(EUA),            Rounder.

5.     ODER
        Ashia Bison Rouge,            Polònia/EUA,                 Jaro Median.                                                            

6.     GORODISCHE
         Vedan Kolod,                    Sibèria Russa,                     Autoeditat.                   

7.    DVJKA   
       Damir Imamovic,        Bòsnia Hercegovina,          Glitterbeat.                                                                              

8.   PIANO
      Timo Alakotila,                  Finlàndia,               Akerö Records.
                         
9.   SOUND CITY                                                          
      Stefano Saletti & Banda Ikona,         Itàlia,                   Finisterre.                        
           
10. ROUGH ROMANIAN
      Zme13,                                     Romania,               Six Degrees.

ALBERT REGUANT (Les Rutes del So) és membre del WORLD MUSIC CHARTS EUROPE (www.wmce.de), organització associada a l’Unió Europea de Radiodifusió (UER-EBU).



dilluns, 6 de juny de 2016

MILLORS CD’s   

1. Sarajevo” – Damir Imamovic (Dvojka, 2016).
2. “Poveste Din Tara Mea” – ZMEI 13 (Rough Romanian, 2016).
3. “On the Kupala's feast” – Vedan Kolod (Gorodische, 2014).
4. “Lampedusa Andata” – Stefano Saletti & Banda Ikona (Sound City, 2016).
5. “Uusi suunta” – Timo Alakotila (Piano, 2016).

                TOP DELS CINC MILLORS DEL PROGRAMA

6.  “Dig in our roots” – Ashia Bison Rouge (Oder, 2015). Núm. 5.
7.  “Compass”– Sierra Hull (Weighted Mind, 2016). Núm. 4.
8.   “Wide Majestic Aire”-Trembling Bells (Wide Majestic Aire, 2016).
      Núm. 3.
9.   “Quicksilver” – Afenginn (Opus, 2016). Núm. 2
10.   “Anne Beni Hazirana Bul” – Ferhat Tunç (Kobani, 2016). Núm. 1

                                                      ACOMIAT

11. “Dersim” – Ferhat Tunç (Kobani, 2016).

20  MAIG 2016       TOP TEN DE “Rutes del So”

1. KOBANI
   Ferhat Tunç,                    Kurdistan,                      KKV.

2. OPUS
   Afenginn,                        Dinamarca,               Tutl/Wespark.                                  

3. WIDE MAJESTIC AIRE
  Trembling Bells,                  Escòcia,                   Tin Angel.
 
4. WEIGHTED MIND
Sierra Hull,                  Tennessee(EUA),            Rounder.

5.  ODER
   Ashia Bison Rouge,            Polònia/EUA,                 Jaro Median.                                                              

6. GORODISCHE
   Vedan Kolod,                    Sibèria Russa,                     Autoeditat.                  

7. DVJKA  
  Damir Imamovic,        Bòsnia Hercegovina,          Glitterbeat.                                                                                

8. PIANO
  Timo Alakotila,                  Finlàndia,               Akerö Records.
                         
9. SOUND CITY                                                          
  Stefano Saletti & Banda Ikona,         Itàlia,                   Finisterre.                        
             
10. ROUGH ROMANIAN
  Zme13,                                     Romania,               Six Degrees.