dilluns, 17 d’octubre de 2016

                                  PROGRAMA: RUTES DEL SO -  DATA  18.10.16 

                                          PRE WOMEX SANTIAGO   

1. “Le Route des Avaloirs” – Talabarte (Talabarte, 2011).
2. “Cançó del Farigoler” – Maria Arnal & Marcel Bagés (Verbena, 2015).
3. “Beat the dream” – Adnan Joubran (Borders Behind, 2014).
4. “Siiggát” – Torgeir Vassvik (Sapmi, 2015).
5. “Kaunokieli” – Okra Playground (Turmio, 2015).
6. “Göding” – Ponk (Postfolklor, 2015).
7. “Norwegian Wood” – C4 Trío (De Repente, 2013).
8. “Lembe” – Bixiga 70 (Três, 2015).
9. “Back to Africa” – Calypso Rose (Calypso Rose, 2008).
10.“Arbina” – Noura Mint Seymali (Arbina, 2016).

                                       ACOMIAT

11.“Eterns” – Mara Aranda (Mare Nostrum, 2015).

SETEMBRE 2016            TOP TEN DEL “Rutes del So”

1. CARRY YOUR KIN
   The Breath,                Anglaterra/Irlanda,            Real World.

2. LEYENDA
  Ana Alcaide,                       Castella,                       ARC.                            

3. NYN
  Kristi Stassinopoulou,            Grecia,                    Riverboat.

4. BLAFERDI
  Lena Willemark,              Suecia,                           Brus.

5.  UNDERCURRENT
   Sarah Jarosz,                   Texas (EUA),              Sugar Hill.                                                        

6.  LIVE AT WOMEX BUDAPEST
   Herczku Ági,                         Hongria,                         Fono.            

7. VOSTOK
  Piccola Orchestra Gagarin,      Sardenya/Rússia/Catalunya,        Whatabouth.                                                                          

8. YOUNG IN ALL THE WRONG WAYS
  Sara Watkins,                  Califòrnia (EUA),            New West.
                   
9. MEMORIE DI SALE                                                    
  Radicanto,                          Puglia (Itàlia),             Puglia Sounds.                  
       
10. KOMIA


  Puhti,                                    Finlàndia,                 Nordic Notes. 

dilluns, 10 d’octubre de 2016

PROGRAMA: RUTES DEL SO -  DATA  11.10.16 

                                                 NOVETATS   

1. “Tonci” – Söndörgö (Live Wires, 2016).
2. “Marice” – Söndörgö (Live Wires, 2016).
3. “Ai la la” – Ialma (Camiño de Bruxelas a Santiago, 2016).
4. “Maneo en Bruxelas” – Ialma (Camiño de Bruxelas a Santiago, 2016).
5. “Piaghesa” – Piccola Orchestra Gagarin (Vostk, 2016).
6. “Manola Maseko” – Piccola Orchestra Gagarin (Vostk, 2016).
7. “Rey Loj” – Pascuala Ilabaca & Fauna (Rey Loj, 2015).
8. “Caminito viejo” – Pascuala Ilabaca & Fauna (Rey Loj, 2015).
9. “Little birdie” – Laurie Lewis & Kathy Kallick (Sing the Songs of Vern & Ray, 2014).
10. “My Clinch Mountain home” – Laurie Lewis & Kathy Kallick (Sing the Songs of Vern & Ray, 2014).

                                               ACOMIAT

11. “Oh ! Susanna” – Laurie Lewis & Kathy Kallick (Sing the Song of Vern & Ray, 2014).
12. “Cabin on a mountain” – Laurie Lewis & Kathy Kallick (Sing the Song of Vern & Ray, 2014).

SETEMBRE 2016            TOP TEN DEL “Rutes del So”

1. CARRY YOUR KIN
   The Breath,                Anglaterra/Irlanda,            Real World.

2. LEYENDA
  Ana Alcaide,                       Castella,                       ARC.                              

3. NYN
  Kristi Stassinopoulou,            Grecia,                    Riverboat.

4. BLAFERDI
  Lena Willemark,              Suecia,                           Brus.

5.  UNDERCURRENT
   Sarah Jarosz,                   Texas (EUA),              Sugar Hill.                                                          

6.  LIVE AT WOMEX BUDAPEST
   Herczku Ági,                         Hongria,                         Fono.              

7. VOSTOK
  Piccola Orchestra Gagarin,      Sardenya/Rússia/Catalunya,        Whatabouth.                                                                            

8. YOUNG IN ALL THE WRONG WAYS
  Sara Watkins,                  Califòrnia (EUA),            New West.
                     
9. MEMORIE DI SALE                                                      
  Radicanto,                          Puglia (Itàlia),             Puglia Sounds.                    
         
10. KOMIA


  Puhti,                                    Finlàndia,                 Nordic Notes.  

dilluns, 3 d’octubre de 2016

PROGRAMA: LES RUTES DEL SO.  DATA:   04.10.16  

                                              LA TARDOR

1.  “New Dawn” – Autumn’s Grey Solace (Over the Ocean, 2004).
2.  “Harvest” – Claire Hamill (Voices, 1986).
3.  “At the end of the evening” – Nightnoise (At the end of the evening, 1988).
4.  “Reflexions” – Gloria Villanueva (Ègloga, 1999).
5.  “Colors/Dance” – George Winston (Autumn, 1980).
6.  “Autumn Song”– Bill Douglas (Songs Earth of Sky, 1998).
7.  “Autumn Leaves” – Eva Cassidy (Live at Blues Alley, 1996).
8.  “Tardor – De Color Verd” – Damià Timoner  (El Funàmbul, 2007).
9.  “La Fageda d’en Jordà” – Oscar Roig (Hidrogen. Espais Naturals de Catalunya, Vol. 1, 1998).
                       
                                          ACOMIADAMENT

10.  “Seguretat”  –  Gloria Villanueva (Ègloga, 1999).
11.  “Retrobada” – Gloria Villanueva (Ègloga, 1999).
SETEMBRE 2016            TOP TEN DEL “Rutes del So”

1. CARRY YOUR KIN
   The Breath,                Anglaterra/Irlanda,            Real World.

2. LEYENDA
  Ana Alcaide,                       Castella,                       ARC.                                

3. NYN
  Kristi Stassinopoulou,            Grecia,                    Riverboat.

4. BLAFERDI
  Lena Willemark,              Suecia,                           Brus.

5.  UNDERCURRENT
   Sarah Jarosz,                   Texas (EUA),              Sugar Hill.                                                            

6.  LIVE AT WOMEX BUDAPEST
   Herczku Ági,                         Hongria,                         Fono.                

7. VOSTOK
  Piccola Orchestra Gagarin,      Sardenya/Rússia/Catalunya,        Whatabouth.                                                                              

8. YOUNG IN ALL THE WRONG WAYS
  Sara Watkins,                  Califòrnia (EUA),            New West.
                       
9. MEMORIE DI SALE                                                        
  Radicanto,                          Puglia (Itàlia),             Puglia Sounds.                      
           
10. KOMIA


  Puhti,                                    Finlàndia,                 Nordic Notes.